Підсумкове повторення матеріалу за курс 6-го класу

Урок № 127

Тема. Підсумкове повторення матеріалу За курс 6-го класу

Мета: перевірити рівень засвоєння основних знань і вмінь, передбачених програмою з математики за курс 6 класу. Тип уроку: перевірки і корекції знань, умінь.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Умова тематичної контрольної роботи

Варіант 1

1. Знайдіть значення виразу: а) (-12,4 + 8,9) – 1Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу; б) Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу.

2. Розв’яжіть рівняння: а) 9х – 7 = 6х + 14; б) 3(4 – 2х) + 6 = -2х + 4.

3. a) Позначте на координатній площині точки A(-4; 2); B(0;

-3); M(5; 2).

Б) Проведіть пряму АВ. Через m. М проведіть пряму m, паралельну АВ і пряму n, перпендикулярну АВ. Виконайте символічні записи.

4. Дріт розрізали на три частини. Довжина однієї частини дорівнювала 240 м. Довжина другої частини становила Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу довжини першої частини і 60 % довжини третьої частини. Знайдіть, якою була довжина дроту спочатку?

5. У першому ящику в 5 разів більше яблук, ніж у другому. Якщо з першого ящика взяти 25 кг, а у другий покласти ще 15 кг, то в обох ящиках яблук стане порівну. Скільки кілограмів яблук було в кожному ящику спочатку?

6. Знайдіть корені рівняння || x | – 5| = 6.

7.

* Як зміниться добуток трьох чисел, якщо перше помножити на 1,2, друге – на Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу, а третє розділити на Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу?

Варіант 2

1. Знайдіть значення виразу: а) (-3,4 + 7) – Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу; б) Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу.

2. Розв’яжіть рівняння: а) 11х – 9 = 4х + 19; б) 7x – 5(2x + 1) = 5x + 15.

3. a) Позначте на координатній площині точки M(0; 4); K(-3; -2); A(3; 6).

Б) Проведіть пряму МК. Через т. А проведіть пряму а, паралельну МК і пряму b, перпендикулярну МК. Виконайте символічні записи.

4. В автопарку було 120 легкових автомобілів, вантажівки та автобуси. Вантажні автомобілі становили 65 % від кількості легкових і Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу від кількості автобусів. Скільки транспортних одиниць було в автопарку?

5. На одній ділянці було втричі більше саджанців, ніж на іншій. Якщо з першої ділянки викопати 30 саджанців, а на другу досадити ще 10 саджанців, то на обох ділянках саджанців стане порівну. Скільки саджанців було на кожній ділянці спочатку?

6. Розв’яжіть рівняння || x | + 3| = 8.

7. *. Добуток трьох чисел дорівнює 1,5. Знайдіть нове значення добутку, якщо перше число помножити на 3, друге – на 0,5, а третє залишилось без змін?

III. Розв’язання і відповіді

Варіант 1

1. а) -5; б) Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу.

2. а) 7; б) 3,5.

4. 640 м.

5. 50 кг, 10 кг.

6. ||х| – 5| = 6; |х| – 5 = 6; |х| = 11; х = +11 або х = – 11; |х| – 5 = -6;

Відповідь. -11; +11.

7. Нехай а, b, с дані числа, їх добуток abc. Тоді 1,2а, Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класуB, Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу – це нові числа, їх добуток 1,2a-Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класуB-Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класуC = Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу-abc = Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу, тобто новий добуток становить Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу від попереднього. Відповідь. Новий добуток становить Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу від старого.

Варіант 2

1. а) (-3,4 + 7) – Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу = -3,6 – Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу = Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу = -5;

Б) Підсумкове повторення матеріалу за курс 6 го класу.

Відповідь, а) -5; б) -2.

2. а) 4; б) 2,5.

4. 288 транспортних засобів.

5. 60 саджанців; 20 саджанців.

6. Відповідь. -5; 5.

7. Відповідь. 2,25.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Підсумкове повторення матеріалу за курс 6-го класу - Плани-конспекти уроків по математиці