План “Барбаросса”

Тема 1. ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА. СВІТ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

§2. Воєнні дії в 1941-1942 Pp.

1.План “Барбаросса”.

Увечері 18 грудня 1940 р. А. Гітлер підписав директиву № 21 про воєнні дії проти СРСР – план “Барбаросса”. Затвердження цього плану відбулося після того, як Й. Сталін відмовився приєднатися до Троїстого пакту в листопаді 1940 p.,

План Барбаросса

А. Гітлер

План Барбаросса

Схема плану “Барбаросса”

Уважаючи, що потрапить v залежність від Німеччини та Японії, для яких міжнародні зобов’язання

не мали особливого значення. Документ був підготовлений лише в дев’яти примірниках, з яких три отримали головнокомандувачі сухопутних військ, ВПС і ВМФ, а шість зберігались у сейфах командування вермахту. У директиві № 21 містилися лише загальний задум і загальні вказівки щодо ведення війни проти СРСР.

Німецькі війська, що готувалися до наступу, уходили до груп армій “Північ”, “Центр” і “Південь”, перед якими стояли особливі завдання. Група армій “Північ” (командувач генерал – фельдмаршал В. Леєб) наступала зі Східної Пруссії в напрямі на Даугавпілс, Псков, Ленінград із метою знищити

радянські війська в Прибалтиці, захопити порти на Балтійському морі. Група армій “Центр” (командувач генерал-фельдмаршал Ф. Бок) повинна була завдати удар по флангах радянських військ у районі Білостока, з’єднатися в районі Мінська й продовжувати наступ на Москву. Група армій “Південь” (командувач генерал-фельдмаршал Г. Рундштедт) мала знищити сили Червоної армії в Західній Україні та на захід від Дніпра й наступати на Харків, Донбас і Крим.

Мовою документів

Із директиви № 21

Німецькі збройні сили повинні бути готові до того, щоб іще до закінчення війни проти Англії блискавичною воєнною операцією перемогти радянську Росію (варіант плану “Барбаросса”).

Загальна мета

Війська російської армії, що перебувають у західній частині Росії, мають бути знищені в сміливих операціях із глибоким просуванням танкових частин. Треба перешкодити відступу боєздатних частин у глиб російської території.

Потім швидким переслідуванням має бути досягнута лінія, з якої авіація уже не зможе здійснювати напади на німецькі терени. Кінцева мета операції – відгородитися від азійської Росії по загальній лінії Архангельськ-Волга. Отже, за потреби, остання промислова область на Уралі, що залишається в Росії, може бути паралізована авіацією.

У ході цих операцій Балтійський флот росіян швидко втратить свої опорні пункти і через це стане небоєздатним…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


План “Барбаросса” - Історія