ПОДІЛ СІМ’Ї НА ПІВЛЬОТУ

ПОДІЛ СІМ’Ї НА ПІВЛЬОТУ (навпіл) – прийом, що дозволяє одну сім’ю розділити на дві невеликі й поступово розвинути їх у дві самостійні сильні сім’ї. Перевага цього методу полягає в тому, що дві сім’ї одержують розплід і бджіл різного віку, через що не порушується їхня життєдіяльність і вони досить швидко набирають силу.

Цей метод найкраще застосовувати після використання початку головного узятку або тоді, коли в природі ще буде підтримувальний узяток, щоб сім’ї встигли набрати силу до зими. Для П. с. на п. підходить сильна сім’я,

яка займає перед розподілом 11-12 рамок. До моменту проведення розподілу сім’ї в нуклеусах уже повинні бути запасні плодові матки.

У теплий сонячний день, коли більшість бджіл беруть участь у медозборі, із сильної сім’ї переставляють половину гнізда з розплодом, медом і пергою в порожній вулик. Додають рамки із сушею й штучною вощиною. Вулики закривають і ставлять з обох боків від того місця, де раніше стояв вулик материнської сім’ї. Відстань між ними – 0,5 м. Літні бджоли, що повернулися з медозбору, рівномірно розподіляться в обидва вулики. Напрямок і рівень льотків повинні відповідати положенню колишнього

вулика.

Важливо, щоб поділ бджіл за вуликами вийшов рівномірним. Якщо в якийсь із них потрапляє більше бджіл, то вулик відсувають трохи далі з розворотом льотка трохи вбік від старого місця. Через 2-3 години безматковій сім’ї дають матку в клітці. Увечері обидві сім’ї підгодовують цукровим сиропом. Потім вулики щодня відсувають один від одного на відстань від 30-40 см до 4-5 м.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПОДІЛ СІМ’Ї НА ПІВЛЬОТУ - Бджільництво