ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ

Урок 56. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості і складені задачі на множення; закріплювати табличні випадки множення числа 2, вміння порівнювати числові вирази, знаходити значення виразів; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с.

72, завдання 443; 444)

Завдання 443

– Прочитайте вирази, у яких остання дія – додавання; віднімання.

Завдання 444

– Прочитайте розв’язання задачі додаванням.

2. Гра “Відповідай, не позіхай”

– Скільки днів в одному тижні? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?

– Скільки місяців у році? у двох? у трьох? у чотирьох? у п’яти?

– Скільки ніг у бджоли? у двох бджіл? у трьох бджіл? у чотирьох бджіл?

– Скільки ніг у павука? у двох павуків? у трьох павуків? І т. ін.

– Що ви маєте знати, щоб легко справлятися з розв’язанням даних задач? (Таблицю множення.) А чи може в житті стати у

пригоді знання таблиці множення?

3. Гра “Устав знаки дій”

ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

4. Робота над задачею

Дві майстерні повинні були відремонтувати за місяць 63 пральні машини. Перша майстерня відремонтувала 28 машин, а друга – на 7 машин більше.

– Що дізнаєтеся, виконавши дії:

28 + 7 = ?

28 + (28 + 7) = ?

63 – 28 – (28 + 7) = ?

5. Хвилинка каліграфії

– Яке число “зайве”?

4; 8; 12; 16; 17; 20.

6. Розв’язування задач за малюнками

– Оля вимила чайні чашки і поставила їх на полицю в 2 ряди, по 5 чашок у ряді. Скільки чашок вимила Оля?

– Олена вимила чайні блюдця і поставила їх на полицю в 5 рядів, по 2 блюдця в кожен ряд. Скільки блюдець вимила Олена?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 2.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 72)

Завдання 445

Учні “ланцюжком” обчислюють значення виразів і порівнюють їх.

Завдання 446

Задача розв’язується самостійно, після аналізу. Один учень працює за закритою частиною дошки.

– Як дізнатися, скільки грошей у брата?

– Як дізнатися, скільки грошей у сестри?

– Скільки грошей у брата й сестри разом?

Завдання 447. Коментоване розв’язування прикладів

Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 448

На дошці записується коротка умова задачі. Складається план розв’язання задачі і записується розв’язання.

Завдання 449. Колективне розв’язання задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 450*

Один учень біля дошки будує трикутник з прямим кутом і пояснює розв’язання.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

2. Робота над задачею

У гаманці 5 монет по 2 к. і 1 монета 25 к. Скільки всього копійок у гаманці?

3. Гра “Математичні кінцівки”

ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічних задач

– У кішки народилися кошенята: 2 білих і 2 чорних. Я взяла з коробки кошеня. Якого кольору воно може бути? (Біле або чорне.)

– Я взяла з коробки двох кошенят. Якого кольору вони можуть бути? (Обидва білі; обидва чорні; одне біле, а одне чорне)

– Я взяла трьох кошенят. Якого кольору вони можуть бути?(Двоє білих, одне чорне; двоє чорних і одне біле.)

– Кіт стоїть на 4 лапах і важить 6 кг. Скільки він важитиме, коли встане тільки на задні лапи? (6 кг)

– У кішки четверо кошенят рудого і білого кольору. Рудих більше, ніж білих. Яких скільки? (3 рудих, 1 біле.)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Яке завдання здалося складним?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 72, завдання 451; 452.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ - Плани-конспекти уроків по математиці