Порядок проведення головних рубок у господарських частинах приміських лісів
Лісівництво
РОЗДІЛ 4. ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВА У ЛІСАХ ЗЕЛЕНИХ ЗОН
Лекція 9. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ РУБОК У ПРИМІСЬКИХ ЛІСАХ
9.1 Порядок проведення головних рубок у господарських частинах приміських лісів
Головні рубки в господарських частинах приміських лісів регламентуються правилами рубок, у межах так званої розрахункової лісосіки, яка обчислюється при лісовпорядкуванні певним способом. Вона і являє собою плановий норматив головного користування лісом. В цих лісах розрахункова лісосіка визначається, виходячи із стану лісових
При плануванні вибіркових рубок керуються Правилами рубок головного користування
Фактичне розміщення розрахованої лісосіки проводиться лісничим у відповідності з запланованим при лісовпорядкуванні терміном та з врахуванням вимог Правил рубок головного користування в лісах України. Ділянка за 1-2 роки до рубки відводиться в натурі, тобто відмежовується візирами, виконується її інструментальна зйомка з прив’язкою до квартальної сітки, після чого на ній проводиться перелік дерев по породах за 4-см ступенями товщини та оцінкою кожного дерева за якістю (ділове, напівділове, дров’яне). При цьому ведеться перелікова відомість, а також вимірюються висоти 15-20 дерев переважно з центральних ступенів товщини. За результатами польових робіт виконується матеріальна і грошова оцінка кожної лісосіки.
При незначних площах окремих виділів, деревостани яких потребують рубки за станом, вони відводяться до рубки цілком, без поділу на лісосіки, але враховується вимога Правил рубок відносно кількості таких виділів у таксаційному кварталі (в залежності від площі виділів).