ПОХОДЖЕННЯ І ЗНАЧЕННЯ КИШКОВОПОРОЖНИННИХ – ТИП КИШКОВОПОРОЖНИННІ

Біологія – універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

ТИП КИШКОВОПОРОЖНИННІ

ПОХОДЖЕННЯ І ЗНАЧЕННЯ КИШКОВОПОРОЖНИННИХ

Походження. Кишковопорожнинні походять від якихось перших примітивних багатоклітинних тварин, тіло яких складалося з двох типів клітин – рухливих (з джгутиками) і травних (здатних утворювати псевдоніжки). Самі предки кишковопорожнинних беруть початок від найдавніших колоніальних одноклітинних тварин.

Значення. Коралові поліпи відіграють важливу роль у кругообігу речовин і збільшенні

біологічної продуктивності моря. Мадрепорові корали з добре розвиненим вапняковим скелетом беруть участь в утворенні коралових берегових і бар’єрних рифів та атолів. Коралові рифи є місцем проживання найрізноманітніших водоростей, безхребетних тварин, риб тощо. З рифоутворюючих коралів добувають вапняк, який використовується як будівельний матеріал. У Середземному морі трапляється червоний, або благородний, корал, у Чорному морі – чорний. З них виготовляють ювелірні прикраси. У Китаї та Японії деяких медуз (аурелії, ропілеми) вживають у їжу. З медуз виготовляють пасту і порошок, в яких містяться біологічно
активні речовини, що прискорюють ріст тварин. Коралові рифи можуть бути перешкодою для судноплавства і навіть причиною катастроф кораблів. Гідри та медузи, живлячись мальками риб, завдають шкоди рибному господарству. Отрута деяких медуз (фізалії, хрестовички) дуже небезпечна для людини, спричиняє сильні опіки шкіри і загальне тяжке отруєння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПОХОДЖЕННЯ І ЗНАЧЕННЯ КИШКОВОПОРОЖНИННИХ – ТИП КИШКОВОПОРОЖНИННІ - Довідник з біології