ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 57. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА.

ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА

Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; з’ясувати залежність суми від зміни одного доданка; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Мовчанка”

ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА

2. Робота з числовим віялом

– Покажіть “сусідів” числа 8.

– Яке наступне числа 3.

– Попереднє до числа 6.

– Яке число на 2 більше від 4.

– Скільки буде 7 плюс 2?

– Яке число менше 9 чи 8?

– Яке число більше 6 чи 7?

– Покажіть число 6.

– Від 10 відняти 8.

– У білочки 4 грибочки, а в їжака на 3 більше. Скільки грибочків у їжака?

– У Катрусі 8 яблук, а в Петрика на 3 менше. Скільки яблук у Петрика?

– У першому акваріумі 7 рибок, а в другому – 3. Скільки рибок в обох акваріумах?

3. Гра “Допоможи

Незнайкові”

4 + 1 = 5

2 + 2 = 4

6 – 1 = 4

8 – 3 = 4

5 + 3 = 9

7 – 2 = 5

9 – 2 = 6

8 + 2 = 9

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 64)

– Пригадайте, як називають числа при додаванні.

– Щоб знайти невідомий доданок, потрібно від суми відняти відомий доданок.

– Складіть вирази, як знайти перший доданок; другий доданок.

Завдання 1

– Розгляньте малюнок. Скільки всього зайців? Як ви дізналися? Скільки зайців на санчатах? Скільки зайців у кучугурі снігу? Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.

Скористайтеся рівностями: ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА

Завдання 2

– Розв’яжіть задачу за коротким записом.

– Скільки всього м’ячів? Скільки великих м’ячів? Яке запитання задачі?

– Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 3

– Розгляньте першу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?

– Який доданок незмінний? Який доданок змінюється? Як він змінюється? (Збільшується) Що відбувається з сумою?

– Розгляньте другу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?

– Який доданок незмінний? Який доданок змінюється? Як він змінюється? (Збільшується) Що відбувається з сумою?

– Як же змінюється сума від зміни одного доданка при сталому другому? Зробіть висновки.

Завдання 4

– Порівняйте, не обчислюючи.

– Які доданки однакові? Порівняйте другі доданки.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за числовим променем

Складання прикладів на додавання і віднімання числа 3.

2. Робота над задачею

Для дитячого садка придбали 3 машинки і 2 ляльки. Скільки всього іграшок придбали для дитячого садка?

– Повторіть умову задачі (за запитаннями вчителя).

– Як дізнатися, скільки всього іграшок придбали для дитячого садка?

– Чому виконали дію додавання?

– Назвіть відповідь задачі.

– Як треба ставитись до іграшок?

3. Творча робота над задачею

– Змініть умову задачі так, щоб її можна було розв’язати дією віднімання.

4. Самостійна робота

ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА

5. Цікава задача

У батька 6 синів. Кожний син має сестру. Скільки дітей у батька? (7)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Повторення таблиць додавання і віднімання числа 3 напам’ять “ланцюжком”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. ЗАЛЕЖНІСТЬ СУМИ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО ДОДАНКА - Плани-конспекти уроків по математиці