Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини

Урок 46

Тема. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини

Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, вчити правильно утворювати й використовувати у мовленні форми іменників у місцевому відмінку множини з прийменниками; розвивати мовлення дітей, розширювати активний словник учнів; виховувати інтерес до географічних досліджень.

Обладнання: малюнки із зображенням трамваю і тролейбусу; картки із словниковими словами, індивідуальні словники.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1.

Робота зі вправою 185

2. Хвилинка чистопису

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

– До чого закликає нас Т. Г. Шевченко?

– Якої частини мови немає у цьому вірші?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

– А як можна знайомитись із надбанням і досвідом різних народів?

– Розгадайте кросворд – і дізнаєтесь відповідь.

Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини

1. При переказі тексту стане в пригоді.

2. Знаючи тему тексту, його можна дібрати.

3. Відмінок, який має питання кого? чого?

4. Один із типів тексту.

5. Відмінок, який має питання ким? чим?

6.

Частина слова, яка ховає в собі лексичне значення слова.

7. Словникове слово, що називає людину з вищою технічною освітою.

III. Оголошення теми і мети уроку

– Сьогодні будемо подорожувати світом, познайомимось із багатьма цікавинками природи, а також з особливостями форми іменників у місцевому відмінку множини.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Пошукова діяльність у парах (за вправою 186)

– Про що ви дізналися з цього тексту?

– А що ви можете розповісти про закінчення іменників множини у місцевому відмінку?

– Звірте спостереження із правилом. Чи правильні ваші висновки?

– Зверніть увагу на відмінності форм місцевого відмінка у російській та українській мовах.

2. Самостійна робота (за вправою 188)

Перевірка фронтально.

– А що цікавого розповів вам цей текст?

– Який це тип тексту?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Творча робота (за вправою 187)

2. Робота із словниковими словами

– А які види транспорту ви ще знаєте?

– А що це? (Вчитель закріплює малюнки трамвая і тролейбуса.)

– А хто з вас знає, як правильно записати ці слова?

– Зверніть увагу на написання слів на с. 94. Як ви думаєте, де в цих словах “пастки”?

– Запишіть слова у словничок, підкресліть орфограми.

– Складіть і запишіть речення із цими словами, поставивши їх у місцевому відмінку множини.

– Що треба пам’ятати про правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини?

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Підсумок уроку

Гра “Кращий мовознавець” (командні змагання)

Провести за запитаннями і завданнями для повторення на с. 94.

– Ці запитання допоможуть вам підготуватися до контрольної роботи за темою “Іменник”.

VII. Домашнє завдання

С. 93, правило; вправа 189.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини - Плани-конспекти уроків по українській мові