ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров’я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра “Вільний мікрофон”

– Що означає “бути охайною людиною”?

– Як ви вважаєте, чи

можна сказати, що ви охайні?

– Пригадайте, які поради стосовно одягу і взуття вам дають батьки. Чи завжди ви до них дослухаєтеся і виконуєте їх?

– Чому важливо одягатися відповідно до погоди?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про мікроби, що спричинюють хвороби.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 28-31)

– Що таке мікроби? Як їх можна побачити?

– Де знаходяться мікроби?

– Розгляньте фотографії на с. 28. Хто такий Антоні ван Левенгук?

– Який винахід зробив цей відомий голландський учений?

– Які бувають мікроби?

Наведіть приклади корисних мікробів.

– Які продукти виготовляють за допомогою молочнокислих бактерій?

– Як називають шкідливі мікроби і хвороби, що вони спричинюють?

– Як передаються хвороботворні мікроби?

– Яке явище називають епідемією?

– Розгляньте малюнки на с. 29. Як запобігти виникненню епідемії?

– Що означають слова “організм має імунітет”?

Запам’ятайте! Імунітет – це захист організму від інфекцій. Здоровий спосіб життя посилює імунітет.

– Розгляньте малюнки на с. 30. Завдяки чому підвищуються захисні сили організму?

– Яка найпоширеніша інфекційна хвороба, спричинена вірусами?

– Як затримати “хвороботворний десант”?

2. Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки білобокі,

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! –

Щоб спочила голова.

Л. Кондрацька

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 32)

1) Для допитливих.

– Як удома власноруч приготувати йогурт?

2) Розгадування ребусів.

Хвороба, грип.

3) Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу,

Правила поведінки під час карантину

1) Часто мий руки з милом.

2) Користуйся індивідуальним посудом і рушником.

3) Уживай більше фруктів та овочів, пий більше соків і вітамінних напоїв.

4) Не провідуй хворих на грип. Поговори з другом по телефону.

5) Захворів – не виходь з дому і виконуй поради лікаря.

Запам’ятайте! Відчувши симптоми застуди, залишайтеся вдома і виконуйте поради лікаря.

Дотримуйте правил безпечної поведінки під час карантину.

2. Читання вірша Лесі Вознюк “Мікроб”

Усім відомо, що в хвороб у друзях вірус і мікроб.

Я подивлюсь у мікроскоп на безсоромний той мікроб.

Чому нахабисько малий такий кусючий, хижий, злий?

Не будь мікроб таким дрібним, я швидко впорався б із ним, майстерно за один з хвостів впіймати спритника зумів.

Поставив би в куток мікроб, щоб всім жилося без хвороб.

– Що ви дізналися про мікробів з вірша Лесі Вознюк?

– Поясніть, як інфекція потрапляє в організм.

– Якими хворобами можна заразитися контактним шляхом?

– Чому потрібно мити руки перед їдою?

– Чому потрібно прикривати рота, коли кашляєш або чхаєш? Запам’ятайте! Довкола нас живуть мікроби та віруси. Є корисні і шкідливі мікроби та віруси. Найчастіше інфекція потрапляє в організм повітряно-крапельним або контактним шляхом.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Які бувають мікроби?

– Для чого використовують корисні мікроби?

– Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми?

– Як мікроби можуть потрапити до організму людини?

– Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід уживати?

– Що слід робити, щоб не захворіти на грип?

– Які правила захисту членів родини від грипу ви запам’ятали?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ - Плани-конспекти уроків по валеології