ПРО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Мета: розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі; навчати гасити невелику пожежу; спонукати учнів до виконання правил пожежної безпеки; виховувати відповідальність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра “Вільний мікрофон”

– Розкажіть, яких правил користування водогоном необхідно дотримуватися.

– Як потрібно діяти, якщо сталася аварія водогону?

2. Робота над загадками

– Без крил, без рук, без ніг,

А вгору піднімається. (Дим)

– 3 язиком, а не лає,

Без

зубів, а кусає. (Вогонь)

– Усі ви знаєте, що вогонь може бути добрим і злим. Коли ж вогонь буває небезпечним?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила пожежної безпеки.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 75-80)

– Що означає прислів’я: “Вогонь – добрий слуга, але поганий господар”?

– Розгляньте фотографії на с. 75. Які причини пожеж ви знаєте?

– Що потрібно робити, щоб вогонь з доброго помічника не перетворився на небезпечного ворога?

– Розгляньте фотографії на с. 76 і малюнки на с. 77 угорі. Назвіть правила

пожежної безпеки.

– Розгляньте малюнки на с. 77 внизу. Що необхідно робити у разі пожежі?

– Розгляньте малюнки на с. 78. Як викликати пожежників?

– Розгляньте фотографії на с. 79. Що ви дізналися із розповіді для допитливих?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Горить – не горить”

– Від найдавніших часів вогонь був помічником людей: зігрівав, захищав від диких звірів, допомагав готувати їжу. Але якщо з ним неправильно поводитися, він може спричинити пожежу. Пожежа знищує майно, будинки. У вогні гинуть тварини і люди.

– Назвіть те, що добре горить, і те, що не горить (папір – горить, пісок – не горить).

Запам’ятайте! Легкозаймисті речовини слід зберігати у недоступних для дітей місцях.

2. Руханка

Як виробляють електричний струм

– Електричну енергію виробляють на електростанціях. Від них електричний струм подається на підприємства і в житлові будинки за допомогою ліній електропередач, як вода по трубах. Але аварії в електромережах набагато небезпечніші через можливість ураження електричним струмом і виникнення пожежі.

Утворіть коло, розрахуйтеся на перші – другі номери та присідайте через одного (перші номери підводяться, другі – присідають).

– Так працюють і турбіни на електростанціях. Візьміться за руки і передайте по колу потиск руки.

– Так струм подається від електростанції до будинків та електричних приладів.

Запам’ятайте! Виробництво електричного струму коштує дорого. Економте електрику, вимикайте зайве світло!

3. Продовження роботи за підручником (с. 79)

1) Робота над прислів’ями.

– Криком вогню не загасиш.

– У сіні вогню не сховаєш.

2) Робота над загадками.

– Дерев’яні хлопці

Лежать у коробці.

Коли з ними граються,

То вогнем займаються. (Сірники)

– Лишає він страшні сліди.

Усе він пожирає.

А як даси йому води –

Відразу помирає. (Вогонь)

3) Робота за малюнками.

– Розгляньте малюнки на с. 80.

– Яких правил пожежної безпеки не дотримують діти?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Які правила протипожежної безпеки вам відомі?

– Чим небезпечне порушення цих правил?

– Що потрібно робити, щоб не “допомогти” спалахнути пожежі?

– Коли необхідно викликати пожежників?

– Із якими новими правилами протипожежної безпеки ви ознайомилися?

– Згадайте назви книжок, мультфільмів, герої яких приборкували пожежу. Як це їм вдалося?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПРО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ - Плани-конспекти уроків по валеології