Про що розповів композитор
Урок 12
Про що розповів композитор
Мета уроку: познайомити першокласників з музикою Й.-С. Баха. Збагачувати їхні уявлення про виразність музичної мови. Розвивати музично-образне мислення, співацькі навички, почуття ритму. Викликати інтерес до мистецтва, класичної музики. Виховувати риси загальної культури людини.
Очікувані результати: учні пояснюють, що таке менует, розповідають про волинку; виконують ритмічні вправи, визначають характер музичних творів, висловлюють свої враження від музики, виразно співають.
Обладнання:
Тип
Домінанти уроку:
– музика розповідає;
– творчість Й.-С. Баха.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком _____,
Кількість присутніх на уроці _____,
Відсутніх _____.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під звучання “Менуету” В. Моцарта або Л. Боккеріні.
2.2. Музичне привітання. Розспівування. Поспівка “Раз, два, три, чотири”.
2.3. Бесіда з
2.4. Слухання “Менуету” Й.-С. Баха.
2.5. Виконання танцювальних рухів під музику менуету.
2.6. Слухання п’єси “Волинка” Й.-С. Баха.
2.7. Виконання ритмічних вправ під музику. Гра “Волинщик і танцюристи”.
2.8. Виконання поспівки “Різні діти” (муз. Д. Кабалевського).
2.9. Розучування пісні “Непосида” (муз. О. Білаша).
2.10. Узагальнення матеріалу уроку.
2.11. Вихід із класу під музику “Менуету” Й.-С. Баха (або на розсуд учителя).
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.
3.4. Продовження роботи над піснею “Гарний танець гопачок” (муз. А. Філіпенка).
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда: про що розповідає музика?
Учні наводять приклади відомих їм музичних творів, пояснюють, про що вони розповіли (“Осінній дощик” М. Парцхаладзе, “Веселий селянин” Р. Шумана, “Хвороба ляльки” і “Нова лялька” П. Чайковського тощо). Музика розповідає про життя людей і навколишній світ музичними звуками. Завдяки їй ми дізнаємося багато нового і цікавого.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда з учнями про музику Й.-С. Баха.
Менует – старовинний бальний танець, сповнений ввічливих поклонів і реверансів.
5.2. Слухання п’єси “Менует” Й.-С. Баха.
Визначення особливостей музики.
5.3. Виконання елементарних танцювальних рухів під музику Й.-С. Баха.
5.4. Слухання п’єси “Волинка” Й.-С. Баха.
Пояснити, що таке волинка, показати її зображення.
5.5. Ритмічні вправи під музику п’єси “Волинка”. Гра “Волинщик і танцюристи”.
5.6. Виконання поспівки “Різні діти”.
5.7. Розучування пісні “Непосида” (муз. О. Білаша).
РІЗНІ ДІТИ
Поспівки
Спокійні діти
Непосіди
6. Узагальнення та закріплення знань
– Про що розповіла музика на уроці?
– Що нового дізналися учні завдяки музиці?
– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
Музика Й.-С. Баха розповіла про старовинний танець і музичний інструмент, пісні розказали про різних дітей. Завдяки музиці ми дізнаємося багато нового, краще розуміємо життя і людей.
8. Домашнє завдання
Слухати музику.