Профілактика несприятливого впливу мікроклімату, Вплив метеорологічних чинників на організм людини

Безпека життєдіяльності

2. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ У ПОВСЯКДЕНІШ УМОВАХ ВИРОБНИЦТВА І У ПОБУТІ

2.1. Фізіологічний вплив чинників існування на життєдіяльність людини

2.1.2. Вплив метеорологічних чинників на організм людини

2.1.2.4. Профілактика несприятливого впливу мікроклімату

Боротьба з несприятливим впливом виробничого мікроклімату регламентується “Санітарними правилами з організації технологічних процесів і гігієнічними вимогами до виробничого

Обладнання” і реалізується комплексом заходів технологічного,

санітарно-технічного, організаційного та медико-профілактичного плану.

Основними заходами щодо забезпечення нормального метеорологічного середовища в робочій зоні є механізація важких ручних робіт, захист від джерел теплового випромінювання, перерви під час роботи для відпочинку. Часті тривалі короткі перерви ефективніші, ніж рідкі, але тривалі. До групи санітарно-технічних заходів відносяться засоби локалізації тепловиділень і теплоізоляція, скеровані на зниження інтенсивності теплового випромінювання і тепловиділення обладнання, вентиляції, опалення і кондиціонування повітря.

Захист від теплового

випромінювання здійснюють шляхом застосування екранів з теплоізоляційних матеріалів, водяних завіс та повітряного душування робочих місць.

Захист від протягів досягається шляхом щільного закривання вікон, дверей та інших отворів, а також влаштування, м повітряних і повітряно-теплових завіс на дверях.

Важливе значення для профілактики перегрівання мають індивідуальні засоби захисту. Спецодяг повинен бути повітро – та вологопроникним (бавовняним, з льону, грубововняного сукна), мати зручний покрій. Для роботи в екстремальних умовах застосовуються спеціальні костюми з підвищеною теплосвітловіддачею. Для захисту голови від випромінювання застосовують дюралеві, фіброві шоломи, повстяні капелюхи; для захисту очей – окуляри темні або з прозорим шаром металу, маски з відкидним екраном.

Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати запобігання вихолоджуванню виробничих приміщень, використання засобів індивідуального захисту. Санітарними нормативами регламентується влаштування повітряних завіс, шлюзів, використання подвійного скління вікон, теплоізоляція підлог, стін. На робочих місцях мікроклімат підтримується опаленням – водяним, паровим, повітряним або радіаційним. Захист від дії зниженої температури повітря досягається використанням теплового спецодягу, а під час опадів – плащів та гумових чобіт. При нефіксованих робочих місцях та при роботі на відкритому повітрі влаштовуються спеціальні приміщення для зігрівання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Профілактика несприятливого впливу мікроклімату, Вплив метеорологічних чинників на організм людини - Довідник з валеології