ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 9. ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР
Мета: вчити учнів розрізняти геометричні фігури: промінь і кут; закріплювати вміння зіставляти групи предметів і числа на позначання їхньої кількості; формувати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Юра рибку упіймав,
Гриць картоплі накопав,
Тато із кринички
Витягнув
А маленька Юля
Принесла цибулі,
Кропу і петрушки,-
Зварить мама юшку.
– Скільки у мами помічників?
2. Лічба предметів. “Чарівні фігурки”
Учитель демонструє картку з цифрою, а діти викладають відповідну кількість фігурок.
3. Логічне завдання.
– У бабусі є онук Микола, кішка Мурка, цуценя Булька. Скільки онуків у бабусі?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 16)
Завдання 7
– Що робить точка-мандрівниця?
– Скільки утворилося частин прямої?
– Це утворилися промені. Промінь – це частина прямої, яка тільки з одного
Завдання 2
– Скільки фігур накреслила точка-мандрівниця?
– Із скількох променів складається кожна фігура?
– Це кути. Кут – це фігура, утворена двома променями, що мають спільний початок.
Завдання 3
– Що намальовано? Розкажіть.
– Які лінії заховалися на малюнку?
– Які множини ви бачите на малюнку? (Множина хмар, промінців, кульок, тварин тощо.)
– Що на малюнку одне? Чого двоє?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА В ЗОШИТІ
1. Графічний диктант
– Одна клітинка по діагоналі вправо вниз, 2 праворуч, 1 по діагоналі вправо вгору, 2 ліворуч, 2 вгору, 2 по діагоналі ліворуч вниз, 2 вправо. (Кораблик)
2. Написання цифр 1 і 2
– Скільки сонечок у небі?
– Напишіть рядок цифри 1.
– Скільки очей у дітей?
– Скільки вушок у дітей?
– Скільки ручок у дітей?
– Скільки ніжок у дітей?
– Напишіть рядок цифри 2.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Ми рахували? Ми писали?
– З якими геометричними фігурами ознайомилися?
– Які цифри повторили?