РАДІУС ЛІТАННЯ БДЖІЛ

РАДІУС ЛІТАННЯ БДЖІЛ – залежить від ряду причин. На відкритій місцевості бджола відлітає від свого житла в середньому на 5 км, а в місцях, де є безліч орієнтирів (ліси, чагарники, паркани, будівлі), вона може відлітати на 10 і більше кілометрів. Таку відстань частіше долають бджоли-розвідниці. Натомість масове літання бджіл, при наявності сильних медоносів, зазвичай складає 4-5 км від пасіки.

Однак, літаючи на далекі відстані, бджоли витрачають багато енергії, вони швидше зношуються, і сім’я починає потребувати молодих бджіл. Крім того, бджолосім’ї, вулики яких розташовані безпосередньо перед медоносами, споживають значно менше корму, ніж ті, бджоли яких долають значні відстані.

Р. л. п. залежить також від породних й індивідуальних якостей бджіл, сезону й метеорологічних умов. Навесні, коли погода ще не установилася, бджоли відлітають у пошуках узятку в середньому на відстань 1 км від пасіки.

Установлено, що радіус продуктивного літання бджіл улітку складає 1,5-2 км, навесні, під час цвітіння садів, – не більше 500 м.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

РАДІУС ЛІТАННЯ БДЖІЛ - Бджільництво