РАМКА-ІНКУБАТОР

РАМКА-ІНКУБАТОР – являє собою звичайну рамку з печатним розплодом або запечатаними маточниками, які поміщають у спеціальний ящик-ізолятор для інкубації. Інкубатором користуються в тих випадках, коли необхідно звільнити сім’ю-виховательку від вирощування маточників; для одержання одновікових бджіл, вирощуваних для нуклеуса; при перегоні хворих бджіл, коли потрібно розмістити печатний розплід сім’ї.

Ящик-ізолятор виготовляють таких розмірів, щоб у нього можна було помістити 1-2 рамки й поставити у вулик. Бічні стінки ізолятора

роблять із дрібної сітки, щоб крізь неї не проходили бджоли. Ізолятор накривають добре підігнаним дахом.

Р.-і. із запечатаним розплодом або маточниками ставлять в ізолятор, закривають дах і поміщають усередину гнізда сильної сім’ї. У Р.-і. має бути до 300 г меду. Р.-і. оглядають тільки знявши дах з ящика-інкубатора. Безпосередньо перед виходом маток з маточників їх поміщають під ковпачки, щоб перша матка, яка вийшла, не знищила інших маток. Маток утримують у ящику-ізоляторі, поки їх не використають за призначенням. Виведених бджіл можна тримати в ізоляторі не більше 4 діб.

Як інкубатори можна використовувати запасні вулики, у яких відокремлюють сіткою нижній корпус, а зверху й збоку добре утеплюють.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РАМКА-ІНКУБАТОР - Бджільництво