РІСТ БДЖОЛИНИХ СІМЕЙ

РІСТ БДЖОЛИНИХ СІМЕЙ – визначається кількістю бджіл в одній бджолосім’ї. Р. б. с. залежить від кількості молодих бджіл, які з’являються на світ, і тих, що вмирають. У сильній і середній сім’ї, як правило, у день виводиться 1/12 частина наявного в гнізді печатного розплоду. Відхід бджіл підраховують, виходячи із середнього життя бджоли: у сильних сім’ях воно складає у середньому 30-31 день навесні й 36-42 дня влітку, у слабкій – 26 днів навесні, 30 – улітку. Виходить, якщо в сім’ї щодоби з’являється 60 г бджіл, а вмирає ЗО г, то чистий

приріст складає 30 г. При вазі сім’ї 1 кг Р. б. с. складе 3 %.

Після весняної виставки бджіл із зимівника відбувається зміна старих бджіл молодими. Чим більше було відправлено на зиму бджіл, тим більше ця сім’я зможе виростити розплоду до весни. Після того як старі бджоли зміняться молодими, у сім’ї створюються умови для посиленого нарощування розплоду. Одна молода бджола може виростити 4 личинки, а стара – 1-2. З появою першого узятку бджоли ще більше активізуються, сім’я росте, у ній помітно збільшується кількість бджіл.

Чим більше червить матка, тим довше триматиметься період пропорційного росту сім’ї.

Але на той час, коли сім’я досягне ваги близько 2 кг, яйцекладка матки починає відставати від кількісного росту бджіл у сім’ї, почнеться період загасаючого росту. У цей час у сильній сім’ї в матки дедалі більше часу йде на пошук порожніх чарунок для червління.

За сезон у бджолосім’ї виводиться 4-5 поколінь бджіл. Тому досвідчений пасічник формує відводки, відбираючи розплід із сильних сімей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РІСТ БДЖОЛИНИХ СІМЕЙ - Бджільництво