РОБОЧИЙ СТАН БДЖОЛОСІМ’Ї

РОБОЧИЙ СТАН БДЖОЛОСІМ’Ї – визначається поведінкою бджіл і матки під час виконання ними роботи у вулику й поза ним.

Робочі бджоли в Р. с. займаються збиранням внутрішньовуликового простору, стільників, відбудуванням стільників, вигодовуванням розплоду, переробкою нектару, утрамбовуванням перги тощо; літні бджоли працюють поза вуликом, літають у пошуках джерел узятку, збирають нектар і пилок, приносять у вулик воду.

Відразу ж після очисного обльоту бджоли вилітають на пошук нектару й пилку. Ці корми переробляються внутрішньовуликовими бджолами й у великих кількостях згодовуються матці, у результаті чого вона починає весняну яйцекладку. З кожним днем кількість засіву в гнізді збільшується. Поступово відбувається зміна старих бджіл молодими, потім сім’я починає набирати ріст, у ній з’являється багато молодих бджіл.

За сприятливих умов і рясного нектаровиділення активізується літна діяльність бджіл, вони націлені на заготівлю кормів. Коли в природі відсутній узяток, а в гнізді знаходиться досить велика кількість робочих і літних бджіл, нормальна життєдіяльність сім’ї порушується. Бджоли менше годують матку, і вона, природно, скорочує яйцекладку. При скупченні у вулику великої кількості бджіл, не зайнятих роботою, у сім’ях пробуджується ройовий інстинкт.

Перші прояви порушення Р. с. б. – будівництво трутневих стільників, часткове або повне припинення будівництва стільників на штучній вощині, закладка маточників. У такі періоди можна знайти в гнізді безліч звільнених від роботи бджіл, що сидять на стільниках і стінках вулика. Природно, відсутня також літна діяльність бджіл. Через значне скорочення, а потім і повне припинення яйцекладки, матка стає легшою і рухливішою. Така сім’я вже готова випустити перший рій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

РОБОЧИЙ СТАН БДЖОЛОСІМ’Ї - Бджільництво