Робота з об’єктами на слайдах презентації

Тема. Робота з об’єктами на слайдах презентації.

Мета. Повторити та закріпити попередньо засвоєні знання про середовище редактора презентацій, комп’ютерну презентацію. її об’єкти. Вдосконалювати вміння виділяти об’єкт слайда, змінювати значення його властивостей, переміщувати та видаляти об’єкти слайда. Формувати ІКТ – компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Стимулювати

пізнавальну активність. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку. Урок повторення, закріплення, уточнення та поглиблення попередньо засвоєних знань, умінь і навичок.

Матеріали до уроку. Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери.

Зміст уроку

1. Організаційна частина.

Вже дзвінок сигнал нам дав

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

2. Розвивальні завдання.

– Зберіть слово.

Робота з обєктами на слайдах презентації

(Презентація.)

– Що таке презентація? (Не представлення чогось нового.)

У якому випадку вона буде більш результативною, кращою для сприймання та розуміння? (Висловлювання учнів.)

– Прочитайте прислів’я, переставивши склади.

ЩеКра дино раз батипочи, ніжа сто зівра чупоти.

(Краще один раз побачити, аніж сто разів почути.)

Як це зробити? (Створити компютерну презентацію.)

3. Мотивація навчальної діяльності. Повторення основних понять теми.

Яка спеціальна програма дозволяє створювати комп’ютерні презентації? (Редактор презентацій.) Як вона називається? (PowerPoint.) З чого складається комп’ютерна презентація? (Із слайдів.) Які об’єкти можуть містити слайди презентації? (Текст, зображення, звукові та відеофрагменти.) Які з них, на вашу думку, роблять її зрозумілою та цікавою? (Висловлювання учнів.) Як називаються ці операції? (Оформлення, вставляння, форматування, переміщення.)

– Сьогодні на уроці пригадаємо, як оформити презентацію, виділити найважливішу інформацію, вставити зображення, змінити його розмір чи місце розташування.

4. Повторення основних закономірностей, правил теми.

Робота з підручником (с. 138-139)

“Мозаїка”

Учитель ділить текст на гри частини:

І – від слів “Для оформлення презентації…” до слів “…який тобі сподобався.”;

II – від слів “Для форматування тексту…” до слів “…по центру рамки.”;

III – від слів “Графічні зображення на слайдах…” до слів “…натиснути клавішу Delete.”

Учні класу об’єднуються у постійні “домашні” групи по три особи. Кожен учень має певний номер, який відповідає номеру частини тексту. Таким чином, у “домашній” групі кожен учень одержує одну з частин цілого тексту. Потім учні об’єднуються в експертні групи за номерами частин тексту: ті діти, які опрацьовують першу частину тексту, утворюють першу експертну групу і т. д. Учні вивчають свою частину в експертних групах, готуються донести її зміст до своїх товаришів у “домашній” групі. Згодом вони повертаються у “домашні” групи та переповідають свої частини тексту тим дітям, які вивчали інші частини.

Фізкультхвилинка

Вільну маємо хвилинку –

Почнемо фізкультрозминку.

Наче пташка, політаймо,

Наче зайчик, пострибаймо.

Зараз будемо совою –

Покрутімо головою.

Ще й покліпаєм очима

Та познизуєм плечима.

Розім’яти треба м’язи,

Присідаємо три рази.

Ну а потім ще три рази,

Будуть сильні наші м’язи.

“Продовж речення”

– Щоб оформити презентацію… .

– Щоб виділити слово (рядок, абзац) ….

– Змінити зовнішній вигляд тексту можна за допомогою таких спеціальних інструментів… .

Робота в зошиті

Завдання 1.

– Розгляньте запропоноване оформлення одного із слайдів презентації “Українські народні музичні інструменти”. Поставте в клітинках цифри, що вказують на інструменти форматування тексту слайда.

Робота з обєктами на слайдах презентації

Завдання 2.

– Відтворіть алгоритм розміщення зображення на слайді.

1. Вибери потрібний слайд.

2. Вибери кнопку Додати зображення, що знаходиться в лівому верхньому куті вікна PowerPoint.

3. У вікні Вставляння рисунка відкрий папку, в якій збережено зображення.

4. Спочатку вибери зображення, потім кнопку Відкрити.

– Щоб змінити розмір зображення, … .

– Щоб змінити розташування зображення на слайді, … .

– Щоб видалити зі слайда зображення, … .

Робота за комп’ютером

– Спробуймо це зробити, працюючи за комп’ютером. Але спершу пригадаємо правила безпечної роботи в комп’ютерному класі.

A) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.

-Послухайте вірш. Які правила безпечної поведінки в комп’ютерному класі в ньому згадані?

Правило перше ти пам’ятай:

Заходь, не штовхайся, не поспішай!

Займи своє місце ти чемно.

Учися, працюй, не сиди тут даремно!

Правило друге просить тебе:

Слухай учителя слово тверде.

Не зачіпай дротів ти руками,

Не посувай, не підштовхуй ногами!

Правило третє говорить тобі:

Не принось сюди речі сторонні.

Стіл із комп’ютером – це не буфет!

Це всім відомо, це – не секрет.

Правило четверте вивчи охоче:

Друже, бережи свої очі.

Їх не напружуй, не придивляйся

Й до монітора не нахиляйся!

Надія Балик, Ольга Барна

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.

– Запустіть на виконання редактор презентацій PowerPoint. Відкрийте презентацію, створену на попередньому уроці. Доберіть оформлення презентації. Введіть на слайдах тексти і вставте підібрані графічні зображення. За потреби відформатуйте тексти слайдів – виділіть кольором за накресленням ключові слова. Збережіть презентацію.

B) Робота з комп’ютерною програмою.

Г) Релаксація (зняття зорової втоми).

Офтальмологічна пауза “Колесо огляду”

– Заплющіть очі. Уявіть себе в парку, на майданчику ігрових атракціонів. Поруч “Колесо огляду”. Повільно обертаються його кольорові кабінки. Виберіть собі одну з них і повільно стежте за нею очима. Обертається колесо – повільно опускається кабінка. Стоп. Повільно розплющіть очі і подивіться вдалину.

Г) Продовження роботи з комп’ютерною програмою.

5. Підсумок уроку. Рефлексія.

– Наш урок добігає до кінця. Пригадайте, яке завдання ми ставили перед собою. Чи виконали ми його?

– Оцініть свою роботу на уроці.

– Працювали недостатньо старанно – руки вгору.

– Працювали добре – руки до плечей.

– Працювали чудово – аплодуємо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Робота з об’єктами на слайдах презентації - Плани-конспекти уроків по інформатиці