РОЗШИРЕННЯ ГНІЗД

РОЗШИРЕННЯ ГНІЗД – необхідне навесні, коли бджолині сім’ї набирають силу та бджолам стає тісно на тих рамках, що є в гнізді. Перше Р. г. проводять через 25-32 дні після весняної виставки бджіл. Передчасне й запізніле Р. г. затримує розвиток сім’ї. Якщо провести Р. г. коли в сім’ї ще мала кількість бджіл, гніздо буде прохолоджуватися, матка може скоротити яйцекладку, а бджоли споживатимуть більше корму для його обігріву, гірше вигодовуватимуть розплід. Запізніле Р. г. може призвести до того, що матка скоротить яйцекладку, тому що всі стільники

будуть забиті кормом і розплодом.

Не можна відкладати Р. г. навесні, потрібно вчасно ставити магазини або поповнювати гнізда сушшю, щоб уникнути роїння й недобору меду.

Р. г. проводять відповідно до сили сім’ї й орієнтуючись на погодні умови. Не можна робити Р. г. при сильному похолоданні, а при потеплінні, навпаки, потрібно зробити це швидше.

При першому Р. г. між покривною й першою рамкою з розплодом зазвичай ставлять якісний світлий стільник. Якщо на одній із крайніх рамок уже є розплід, новий стільник ставлять скраю, щоб не розбивати ним рамки з розплодом. Коли сім’я займатиме не менше 10 рамок, при

наявності сприятливих погодних умов можна робити Р. г. 2-3 світлими стільниками. У спекотний час сильним сім’ям стільники ставлять тільки в середині гнізда.

Коли з’являється узяток із садів і весняних культур, Р. г. необхідне не тільки для збільшення в сім’ї розплоду, але й для складання нектару. Тому разом з порожніми стільниками в гніздо ставлять і рамки зі штучною вощиною.

У багатокорпусних вуликах перше Р. г. виглядає як додавання одного корпуса зі стільниками до основного корпуса. При наявності узятку в підставленому корпусі заміняють 2 стільники 2 рамками зі штучною вощиною. Якщо корпус поставили знизу, через 10-12 днів його необхідно переставити наверх. При необхідності Р. г. роблять удруге, вставляючи корпус між перший і другим; четвертий корпус ставлять під верхній.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РОЗШИРЕННЯ ГНІЗД - Бджільництво