Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції
Урок № 4 1
Тема. Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорції
Мета: закріпити знання, набуті на попередньому уроці, виробити вміння і відпрацювати стійки навички розв’язування рівнянь на основі властивості пропорції.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант
Варіант 1 [2]
1. Закінчіть речення: “Рівністю двох відношень називають…” [Якщо пропорція істинна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку…]
2. Запишіть пропорцію
3. Закінчіть речення: “Якщо пропорція істинна, то добуток її середніх членів дорівнює добутку…” [“Рівністю двох відношень називають….”]
4. 3а = 5b [7х =3у]. Які істинні пропорції можна написати, виходячи з того, що ці рівності правильні?
II. Актуалізація опорних знань
Проводимо під час перевірки математичного диктанту.
III. Формування вмінь учнів
@ Основна мета уроку – сформувати вміння учнів розв’язувати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції (готуємось до розв’язування задач).
Конспект 24 Алгоритм розв’язування рівнянь вигляду = де невідомий один із членів. 1) Записати основну властивість пропорції ad = bc. 2) Знайти невідомий множник |
Розв’язування вправ
1. Обчисліть значення виразу: а) ; б) ; в) ; г) ; д) .
2. 1) Розв’яжіть рівняння: а) х : 2 = 3 : 11; б) 5 : = 90 : х; в) 0,5 : х = 15 : 2,4; г) 0,1 : 2 = х : ; д) =; е) = .
2) Додатково. Розв’яжіть рівняння:
А) у : 3=4: 2; б) =; в) b : =:; г) =; д) Х : 5 = 16 : 0,8; е) 0,2:(х-2) = :2; ж) 2: 0,24 = 1: (х+0,06); з) = 8; і) = 0,1.
3) Для кмітливих (на похідні пропорції). Покажіть на прикладах, що завжди:
А) якщо істинна, то ;
Б) якщо істинна, то ;
В) якщо істинна, то .
IV. Підсумки уроку
Яке з розв’язань рівняння є правильним?
А) ; б) ; в) .
V. Домашнє завдання
1. Розв’яжіть рівняння:
А) 75 : 30 = х : 3; б) 0,3 : 1,5 = х : 9; в) =; г) х : 1 = 4 : .
2. Розв’яжіть рівняння: а) =; б) =; в) =.
3. Тарас робить 3 кроки за 5 с, а Сергій – 5 кроків такої ж довжини за 8 с. Хто із хлопців ходить швидше?