РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на дві і три дії; закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 9; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення (с. 43, завдання 305)

3. Фронтальне опитування

1) Складання рівняння.

– На яке число треба поділити 42, щоб дістати 7?

– Складіть рівняння і розв’яжіть його.

– Як

називаються числа при діленні?

– Як знайти невідомий дільник?

2) Складання задач за схемами короткого запису.

РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на дві і три дії, складати числові вирази та знаходити їх значення, розв’язувати рівняння.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота над задачею (с. 43, завдання 307)

1) Аналіз умови задачі.

Привезли – 60 плеєрів

Продавали – 9 днів по 6 плеєрів

Залишилось – ?

2) Запис розв’язання задачі виразом.

Сильніші учні виконують самостійно.

Слабшим учням можна запропонувати

картку-підказку.

[ ] – [ ] – [ ] = [ ]

2. Складання виразів (с. 43, завдання 309)

РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 43, завдання 308)

Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови.

РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ

План розв’язання

1) Скільки груш у саду?

2) Скільки слив і груш разом?

3) Скільки яблунь у саду?

– Запишіть розв’язання задачі (диференційовано).

Сильніші учні розв’язують по діях, усі решта – за допомогою учителя.

Розв’язання

1) 36 : 4 = 9 (груш)

2) 36 + 9 = 45 (слив і груш)

3) 45 + 16 = 61 (яблуня)

Відповідь: 61 яблуня у саду.

2. Самостійна робота (с. 43, завдання 310)

– Розв’яжіть рівняння.

1 варіант – 1-ше і 2-ге рівняння;

2 варіант – 3-тє і 4-те рівняння.

3. Гра “Допоможіть Незнайкові”

– Розставте знаки арифметичних дій так, щоб вийшли правильні рівності.

РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ

4. Завдання з логічним навантаженням (с. 43, завдання 311)

– Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2; 3.

Діляться на 2: 4; 6; 8.

Діляться на 3: 6; 9; 12.

– Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3.

Діляться на 2 і на 3: 6; 12; 18.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які завдання вам сподобалися на уроці?

– Яке завдання виявилось для вас найскладнішим?

– Як ви вважаєте, чому?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 44, завдання 312; 313.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ - Плани-конспекти уроків по математиці