РОЗВИТОК БДЖОЛИ

РОЗВИТОК БДЖОЛИ – полягає в послідовному розвитку від клітини до стадії лялечки й виходу молодої особини з-під оболонки лялечки. Р. б. ділиться на чотири стадії: яйце, личинка, передлялечка, лялечка.

Зміни, що відбуваються при розвитку яйця, називаються ембріональним розвитком, всі інші стадії – постембріональні.

Матка, відкладаючи яйце в чарунку, прикріплює його одним кінцем до дна чарунки. Вільний кінець згодом стає головним кінцем личинки.

У яйці розрізняють яйце й жовток, пронизаний нитками цитоплазми. Саме яйце захищене

білковою оболонкою-шкарлупою.

Протягом перших годин після відкладання в яйці відбуваються численні ділення на тисячі частин і формується складний багатоклітинний організм бджолиної личинки. Через три доби з яйця утвориться личинка. Оболонка-шкарлупа поступово розсмоктується, і личинка опускається на дно чарунки.

Тіло личинки не пігментоване, червоподібне, складається з невеликої голови й 13 сегментів. У цей час личинка харчується молочком. У перший день довжина її тіла складає 1,6 мм, на другий день – 2,6 мм, на третій – 6 мм. До кінця третього дня личинка майже повністю займає простір чарунки, бджоли починають

посилено годувати її медом і пергою. Щодня на одну личинку припадає близько 1300 відвідувань дорослою особиною. Через 6 діб бджоли запечатують личинку восковою кришечкою. У запечатаній чарунки личинка звільняє кишечник і пряде кокон.

У цей період відбуваються складні процеси перетворення личинки на передлялечку й лялечку, а потім і доросла комаха. У запечатаній чарунці личинка перебуває 12 днів. У стадії передлялечки тіло бджоли не пігментоване. Личинка робочої бджоли розвивається 3 дні, матки – 2, трутня – 4 дні. Потім настає остання стадія – лялечки. У бджолиної особини темніє тіло, очі стають фіолетовими, потім темніють голова, груди й черевце.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РОЗВИТОК БДЖОЛИ - Бджільництво