РУЙНІВНИКИ ЗДОРОВ’Я

Урок 14. РУЙНІВНИКИ ЗДОРОВ’Я

Мета: продовжити формувати уявлення про шкідливі звички та їхню згубну дію на здоров’я дитячого організму; розвивати прагнення вести здоровий спосіб життя; виховувати негативне ставлення до куріння, вживання алкогольних, наркотичних і токсичних речовин.

Обладнання: мікрофон, матеріали для досліду (за вибором учителя).

Попередня робота.

– На дошці записати прислів’я та вислови, частини яких не збігаються.

– Підготувати матеріали для досліду про шкоду куріння (за вибором учителя).

Підготувати прислів’я і вірші до теми.

Ключові поняття: куріння, алкоголь, токсична дія алкоголю, алкоголізм, наркотичні речовини, наркоманія, токсичні речовини, “Телефон Довіри”.

Хід уроку

I. Повторення вивченого.

Вправа “Мікрофон”.

– Наведіть приклади, коли можна відмовити ввічливо, а коли слід сказати категорично: “Ні!”.

Учні по черзі називають.

II. Повідомлення теми уроку.

– Сьогодні на уроці ми поговоримо про небезпеку куріння, вживання алкогольних, наркотичних і токсичних речовин, їх згубний вплив на здоров’я.

III. Актуалізація опорних знань.

Учитель

проводить бесіду про корисні та шкідливі звички, про небезпеку куріння, вживання алкоголю, наркотиків, токсичних речовин.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя і робота за підручником на с. 72-76. Опрацювання тексту з проведенням словникової роботи і бесіда за малюнками.

2. Фізкультхвилинка. (За вибором учителя).

V. Закріплення матеріалу.

1. Робота з текстом “Казка про мудрого чоловіка”.

2. Робота за підручником на с. 76, 77.

– Пояснення прислів’їв.

– Відповіді на запитання і виконання завдань 1-4.

– Робота в парах (завдання 5).

– ПРАКТИЧНА РОБОТА (с. 77 підручника).

Обговорення і розігрування в класі ситуацій звернення за “Телефоном Довіри”.

3. Робота в зошиті на с. 27-29.

– Розгадування ребусів і запис відповідей (завдання 1).

– Обговорення і виконання завдань 2, 3.

– Самостійне виконання завдання 4 з подальшою перевіркою.

4. Робота над висловами.

– Завдання 1.

– Знайдіть другу “половинку” прислів’я або вислову.

На дошці записано прислів’я і вислови, частини яких не збігаються. Учні по черзі виходять до дошки, читають прислів’я або вислів, знаходять другу його “половинку” і стрілочкою з’єднують обидві частини прислів’я або вислову.

Хто курить тютюн, здоров’ю шкодити.

Хочеш довго жити – викрадач розуму.

Алкоголь – не бачити добра.

Пити до дна – той сам собі ворог.

Курити – кидай курити.

– Завдання 2.

– Поясніть, як ви розумієте вислови видатних людей.

1) Від куріння тупієш. Куріння – гарна річ для бездіяльних людей. (Йоганн Гете).

2) Цигарка – це бікфордів шнур, на одному кінці якого вогник, а на іншому – дурник. (Бернард Шоу).

3) Тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, отуплює цілі нації. (Оноре де Бальзак).

4) Від поганих звичок гине краса, через них скорочується молодість. (Горацій).

– Завдання 3.

– Поясніть прислів’я і вислови.

А) Про алкоголь.

1) Де чарка, там і сварка.

2) Горілка – здоров’я злодійка.

3) Хто багато п’є, той сам себе б’є.

Б) Про здоров’я.

1) Здоров’я маємо – не дбаємо, а загубивши – плачемо.

2) Наше здоров’я – у наших руках.

3) Хто здоровий, той і молодий.

4) Хто здоровий, той багатий, а хто недужий, той бідний.

5. Робота над віршами.

– Слухання й обговорення вірша Наталі Чуб “Вірш для курців”.

ВІРШ ДЛЯ КУРЦІВ

Не повинні діти

Цигарки курити,

А хто курить тишком-нишком,

Той не виросте нітрішки!

Не бери ніколи

Цигарки у школу,

Бо вони впливають дуже

На твоє здоров’я, друже!

От би всі на світі

Кинули курити!

Стали б вулиці у місті

І повітря – чисті-чисті!

Хто цього не знає,

Хай на вус мотає:

Хто курить почав для моди,

Той собі найбільше шкодить.

Від куріння гинуть

Серце і легені.

Будеш змушений повіки

Купувать в аптеці ліки!

Наталя Чуб

Чи повинні курити діти? Чому?

– Як куріння впливає на здоров’я?

– Що б сталося, якби всі кинули курити?

– Яка головна думка вірша?

– Слухання й обговорення вірша Інни Кульської “Курці”.

6. ПРАКТИЧНА РОБОТА.

Проведення досліду про шкоду куріння

Дія нікотину на насіння гороху (або на зерна пшениці).

Висадити в два розсадники по п’ять насінин гороху (або зерен пшениці) на глибину 0,5 см. Поливати в один і той самий час однаковою кількістю води. При цьому перший розсадник поливати звичайною водою, другий – водою, у яку на 10 хв опустити вату з фільтра з викуреної сигарети.

Висновок: під впливом нікотину насіння гороху (зерна пшениці) не розвиваються. Нікотин, що міститься у воді для поливу, вбиває зародки насіння.

– Проведення досліду показало, що шкідливі речовини, які містяться в сигареті, убивають живий організм.

VI. Підсумок уроку.

– Як куріння (алкоголь, наркотики, токсичні речовини) впливає на організм людини?

– Чи завдають шкоди здоров’ю дітей такі шкідливі звички, як куріння, алкоголь, наркотики, токсичні речовини? Якої саме?

– Чи потрібно починати курити?

– Як слід відмовити людині, яка запропонувала закурити або скуштувати алкоголь?

– Які риси характеру слід мати, щоб кинути курити?

Завдання: виконайте завдання 6 на с. 77 підручника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


РУЙНІВНИКИ ЗДОРОВ’Я - Плани-конспекти уроків по валеології