Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

Тема. Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень.

Мета. Продовжити ознайомлювати учнів із середовищем графічного редактора Scratch. Вчити школярів задавати і змінювати колір фігури і колір фону. Закріпити вміння створювати просте графічне зображення в графічному редакторі Scratch, зберігати його за вказаною адресою. Формувати ІКТ – компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати уяву,

увагу, пам’ять, мислення. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Матеріали до уроку. Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери, картки із зображенням інструментів графічного редактораScratch.

Зміст уроку

1. Організаційна частина.

– Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупочуть ніжки,

Працюють голівки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаємо всім здоров’я й добра.

2. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної

діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Як називається комп’ютерна програма, яку ми вивчаємо? (Графічний редактор Scratch.)

Для чого вона призначена? (Для створення малюнків, ілюстрацій, вітальних листівок.)

– Що потрібно зробити, щоб запустити її виконання? (Спочатку потрібно запустити на виконання програму Scratch, використовуючи значок Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень на Робочому столі або відповідну команду Головного меню, а потім вибрати кнопку Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображеньЩо розташована під сценою.)

Які основні елементи вікна графічного редактора Scratch ви знаєте? (Палітра кольорів, інструменти малювання, полотно для малювання, кнопки для виконання дій над фрагментами малюнка.)

Гра ” Назви відоме”

Серед карток з інструментами графічного редактора Scratch виберіть ті, які ви вже знаєте, та поясніть їх призначення.

– Спробуйте здогадатися, як називаються ці інструменти Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

– Для чого вони призначені? (Висловлювання учнів.) Перевіримо, чи це справді так.

3. Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником

Опрацюйте матеріал у підручнику (с. 61 -62). Дізнайтесь, як називаються ці інструменти і що ними можна намалювати.

4. Закріплення знань.

Робота в зошиті

Завдання 1.

– Обведіть зеленим кольором фігури, створені за допомогою інструмента Прямокутник, синім – за допомогою інструмента Еліпс.

Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

Знайдіть у тексті алгоритми малювання зафарбованого та не зафарбованого прямокутників. Скільки команд містить кожен з цих алгоритмів? (Чотири.) Що спільного в цих алгоритмах? (Команди 1. 3, 4.) Чим вони відрізняються? (Другою командою.)

Завдання 2.

– Прочитайте алгоритми. Позначте правильний алгоритм малювання квадрата. (Алгоритм справа.)

– Що таке “градієнтна заливка”? (Плавне перетікання одного кольору в інший.)

– Як обирають кольори для градієнтної заливки? (Градієнтна заливка визначається кольорами верхнього і нижнього квадратиків, що розташовані справа від палітри кольорів. Колір верхнього квадратика вибирають на палітрі кольорів клацанням лівої кнопки миші, а нижнього квадратика – клацанням правої кнопки.)

Завдання 3.

– Вкажіть стрілками, які інструменти і налаштування використано для створення кожного зображення.

Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

Завдання 4.

– Відновіть алгоритм зафарбовування прямокутника градієнтною заливкою.

1. Вибери інструмент Прямокутник.

2. Вибери значок Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

3. Намалюй прямокутник.

4. Вибери інструмент Заливка

5. Вибери потрібні налаштування.

6. Помісти вказівник у потрібне місце фігури і клацни ліву кнопку миші.

Завдання 5.

– Намалюйте будинок Петрика, використовуючи геометричні фігури. Малюнок розфарбуйте.

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу – все гаразд.

5. Робота за комп’ютером.

– Попрацюємо за комп’ютером. Про що варто пам’ятати, розпочинаючи роботу? (Про правила безпечної роботи та правила поведінки в комп’ютерному класі.)

А) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.

Тест “Правильно – неправильно”

Якщо учні погоджуються з висловлюванням учителя, вони ставлять “+”, а якщо не погоджуються, то “-“. Потім звіряють свої відповіді з ключем учителя.

– Вмикаю комп’ютер без дозволу вчителя.

– Уважно слухаю вчителя.

– П’ю сік, сидячи за комп’ютером.

– Виконую всі вказівки вчителя.

– Шкільне приладдя кладу на клавіатуру.

– Показую зображення на моніторі указкою.

Відповідь:

Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.

– Створіть малюнок “Домівка Петрика” в графічному редакторі Scratch. Скористайтесь алгоритмом запропонованим у підручнику (с. 63).

Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

– Збережіть створений малюнок у бібліотеці у файлі з іменем Домівка Петрика.

В) Робота з комп’ютерною програмою.

Г) Релаксація (зняття зорової втоми).

Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

Г) Продовження роботи з комп’ютерною програмою.

6. Підсумок уроку. Рефлексія.

Розгадайте ребус.

Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень

(Молодці.)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Середовище графічного редактора Scratch. Панель інструментів. Колір фігури і колір фону. Створення простих графічних зображень. Збереження зображень - Плани-конспекти уроків по інформатиці