Що вивчає природознавство?

ВСТУП

УРОК 1 Що вивчає природознавство?

Тема. Що вивчає природознавство?

Мета: дати учням уявлення про природознавство, учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити запитання про природу; розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Сьогодні ми починаємо вивчати новий навчальний предмет. Спробуємо разом прочитати його назву по складах. (Діти читають з дошки: “При-ро-до-знав-ство”,)

Як ви вважаєте, що вивчає природознавство? (Відповіді дітей.)

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Ознайомлення з підручником

– Візьміть до рук підручник і розгляньте його.

– Чим він розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.

– Яка вона на дотик – цупка чи м’яка?

– З чого зроблена? (З картону)

– Про що розповідає обкладинка підручника “Природознавство”?

– Чи подобається вам малюнок на ній?

– Перегорніть обкладинку – побачите аркуш паперу, що з’єднує

її зі сторінками, – це форзац. Форзаців – два.

– Що зображено на першому форзаці? Складіть речення, які починаються словами: “Я бачу…”.

– Що зображено на другому форзаці?

– Розгорнемо підручник. Він – ваш помічник. Він відкриє вам чудовий світ природи. Разом із підручником ви здійсните дивовижні мандрівки. З вами помандрують незвичайні казкові герої: їжачок Хитрячок, Сойка Синьокрила, Карасик Золотенко, Сонечко Семикрапочка. Адже вони дуже добре знають усі таємниці природи.

Учитель читає звернення авторів підручника на с. 3-5, ознайомлює учнів з героями і темами мандрівок, з умовними позначеннями, що є у підручнику.

2. Робота за підручником (с. 6-7)

1) Робота в парах.

Розгляньте фотографії на е. 6-7. Що ви побачили на фотографіях? Порівняйте їх. Що об’єднує всі ці зображення? (На них зображена природа.)

– Які підписи можна зробити під фотографіями?

– Природа дуже різноманітна. Природою є Сонце і море, Місяць і зорі, рослини і тварини. Щоб не шкодити природі, зберігати її багатство і красу, потрібно добре її знати і постійно вивчати.

2) Слухання тексту (с. 7).

– Чому людина є частиною природи? (Люди живуть у світі природи.)

– Чому без природи немає життя?

– Природознавство розкаже вам про природу і допоможе зрозуміти її.

3. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

Гра “Поставте своє запитання”

– Світ, що оточує нас, красивий і загадковий. Щоб багато дізнатися про природу, треба вміти ставити запитання.

Учитель пропонує запитання про природу:

– Чому восени жовтіє листя?

– Чому листя опадає на зиму?

– Чому одні птахи відлітають на південь, а інші залишаються на зимівлю?

– Тепер ловіть м’яч і ставте свої запитання, на які хотіли б отримати відповіді на уроках.

V. Підсумок уроку

– Що вивчає природознавство?

– Які допитливі казкові герої мандруватимуть разом із вами?

– Які мандрівки на вас чекають?

– Що таке природа? Наведіть приклади.

– Розкажіть, чому ви любите природу.

Додаток до уроку 1

Гра “Збери прислів’я”

Що вивчає природознавство?

(Хто не береже природу, той шкодить собі сам.)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Що вивчає природознавство? - Плани-конспекти уроків по натурології