ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Мета: ознайомити учнів з основними природними і соціальними чинниками, що впливають на здоров’я; вчити наводити приклади чинників, що впливають на здоров’я, називати екологічні особливості своєї місцевості; розвивати вміння працювати в групі; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра “Вільний мікрофон”

– Назви показники здоров’я, які ти знаєш.

– Розкажи, які показники здоров’я тобі визначав лікар у поліклініці перед новим навчальним

роком у школі.

– Розкажи або покажи, за допомогою яких предметів і як вимірюють зріст, масу тіла, об’єм грудної клітки.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які чинники впливають на здоров’я.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 7-10)

1) Читання тексту “Що впливає на здоров’я людини”.

– Від чого найбільше залежить здоров’я людини?

– Що сприяє доброму здоров’ю?

– Що шкодить здоров’ю?

– Як ми можемо дбати про природу?

– Які корисні справи можете робити ви, діти?

– Доведіть, що здоров’я

людини може залежати і від спадковості.

– Чому медицина найменше впливає на здоров’я?

– Від яких же чинників залежить здоров’я людини?

– Тлумачення яких слів ви дізналися із словникової скарбнички?

– Розгляньте малюнки на с. 7.

– Що на них зображено? Що сприяє здоров’ю?

2) Робота за малюнками (с. 8-10).

– Розгляньте малюнки нас. 8. Що забруднює навколишнє середовище?

– Розгляньте малюнки на с. 9. Які слова тексту вони ілюструють?

– Розгляньте малюнки на с. 10. Як медицина впливає на здоров’я?

2. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

(Встати і вийти із-за парт.)

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

(Марширувати на місці.)

Вище руки підніміть

(Підняти руки, прогнутися.)

І спокійно опустіть.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Творча вправа

– Пригадайте найпрекрасніше місце, де ви коли-небудь були. Сядьте зручно, заплющіть очі та вирушайте в уявну подорож до цього місця. Роздивіться довкола:

– Що ви бачите (річку, море, гори, ліс, степ…)?

– Що ви чуєте (спів пташок, шелест листя, шум прибою…)?

– Які запахи відчуваєте (аромат квітів, скошеної трави, соснового лісу…)?

– По черзі розкажіть, що ви уявили і що відчули під час цієї “подорожі”. Запам’ятайте! Поля і гори, моря і ріки, рослини і тварини, що оточують тебе, називають природним середовищем.

2. Робота в групах

– Пригадайте, як можна загартовуватися за допомогою природи (сонця, повітря і води).

– Які ви знаєте природні небезпеки (спека, ураган, блискавка, ожеледиця, мікроби…)?

3. Читання вірша Л. Кир’яненко

В час канікул навесні

Не сиділося мені.

Молоток я узяв, цвяшки,

В татка випрохав дошки –

Змайстрував пташиний дім.

Гарний дім – на заздрість всім!

В нім живе шпаків сім’я.

Із житлом поміг їм – я!

– А як ви можете допомогти природі?

Запам’ятайте! Природа – джерело нашого здоров’я. Бережіть природу!

4. Фронтальна бесіда

– Назвіть тих, хто належить до вашого найближчого оточення.

– З ким зі свого соціального середовища ви спілкуєтеся щодня, час від часу, зрідка, майже ніколи?

– Хто з цих людей дбає про ваше здоров’я? Як вони це роблять?

Запам’ятайте! Соціальне середовище – це люди, які тебе оточують.

– Наше здоров’я залежить від стосунків з іншими людьми. Непорозуміння, сварки, бійки псують настрій і завдають шкоди здоров’ю, а турбота, любов і повага дарують радість людського спілкування і зміцнюють здоров’я.

5. Робота в групах

– Обговоріть, що означають прислів’я: “Без вірного друга велика туга”; “В лиху годину взнаєш вірну людину”.

Запам’ятайте! Дружба потребує взаємної поваги і турботи.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Які фактори впливають на формування здоров’я?

– Наведіть приклади чинників, що впливають на здоров’я.

– Що найбільше впливає на здоров’я людини?

– Якими є екологічні особливості природи вашої малої батьківщини?

– Які місця у природі сприяють відновленню здоров’я?

– Який висновок кожен з вас зробив для себе?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ - Плани-конспекти уроків по валеології