ШКІДНИКИ МАЛИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ШКІДНИКИ МАЛИНИ

Малинний жук – один з найпоширеніших і найнебезпечніших шкідників малини та ожини. Жуки й дорослі личинки зимують у грунті на глибині 5-25 см. Навесні, жуки живляться квітками агрусу, смородини, вишні, яблуні, а потім переходять на малину. Вони вигризають дірки в листі, ушкоджують бутони та квіти. На початку цвітіння малини самки відкладають яйця у квітки, на нижньому боці молодого листя, а з появою зав’язі – на її верхівці. Личинки поїдають зав’язь і дозрілі плоди.

Для

боротьби з малинним жуком восени перекопують грунт під кущами, щоб шкідники опинилися нагорі та загинули. На початку бутонізації кущі малини обприскують карбофосом. Виявлених жуків струшують і знищують. Усі ушкоджені ягоди, знайдені на кущах, видаляють і знищують.

Малинна стеблова галівниця. Шкідник, що ушкоджує пагони малини й ожини. Личинки зимують у верхньому шарі грунту біля основи стебел. Самки відкладають яйця під кору пагонів, з яких через тиждень з’являються личинки. Личинки живляться пагонами, а на місці ушкодження на корі утворюються гали завдовжки до 3 см і завширшки до 2 см.

Для боротьби

зі шкідником потрібно вирізати й спалювати заражені пагони. Перед цвітінням і відразу після нього рослини обробляють карбофосом.

Малинна попелиця має два різновиди – паросткова та листкова. Паразитує на малині й ожині. Колонії її живуть на пагонах і листі, живляться соком. Ушкоджені листочки скручуються та висихають, ушкоджені пагони викривляються, в’януть і висихають.

Для боротьби зі шкідником використовують карбофос, заражене листя й пагони видаляють і спалюють. Можна обприскувати рослини настоєм тютюну, полину, ромашки. Чудовими помічниками в боротьбі з попелицею є природні вороги – сонечка, мухи-дзижчалки, золотоочки.

Малинна стеблова муха. Шкідник, який ушкоджує молоді пагони малини. У період відростання молодих пагонів самка малинної мухи відкладає яйця в пазусі листя, на верхівках пагонів. Личинки вгризаються в пагони, прогризають у них кільцеподібні канали до низу пагонів. Верхівки ушкоджених пагонів чорніють і засихають.

Для боротьби зі шкідником слід у травні оглядати малину, видаляючи й знищуючи уражені пагони.

Малинна брунькова міль. Гусінь цієї молі навесні” у період набубнявіння бруньок, вгризається в бруньки та виїдає їх. На лялечки вона перетворюється в пагонах малини. Метелик відкладає яйця у квітці малини, а гусінь, що з’явилася, живиться плодоложем.

Для боротьби зі шкідником потрібно вчасно видаляти й спалювати пагони” що відплодоносили.

Малинно-суничний довгоносик-квіткогриз. Це жук із довгим хоботком, який навесні живиться бутонами суниці, а потім переходить на малину. Він вигризає черешки й пластинки листя. Самка жука відкладає яйця в бутони малини, потім підгризає квітконіжку. Ушкоджені бутони висихають і опадають. В опалих бутонах розвиваються й перетворюються на лялечки личинки, а наприкінці липня – на початку серпня з лялечок з’являються жуки. Молоді шкідники живляться листям малини та суниці. Зимують довгоносики в грунті під опалим листям.

Для боротьби зі шкідниками опале листя слід збирати й спалювати, восени грунт треба розпушувати та мульчувати його під кущами.

Павутинний кліщ. Шкідник, який паразитує на малині та ожині. Особливо небезпечний для старих рослин, найчастіше з’являється в загущених насадженнях, особливо в посушливе літо. Зимує павутинний кліщ під опалим листям, навесні переходить на молоде листя й живиться його соком. Ушкоджене листя жовкне, засихає й опадає.

Для боротьби з павутинним кліщем восени потрібно збирати й спалювати опале листя та рослинні рештки. До розпускання бруньок рослини обприскують отрутохімікатами відповідно до інструкції, можна використовувати також настій: картоплиння, часнику або деревію.

Малинна скляниця. Шкідник, який ушкоджує стебла малини та ожини. Масовий виліт метеликів-скляниць відбувається в липні-серпні. Вони відкладають яйця поруч зі стеблами малини й ожини. Гусінь, що з’являється згодом, угризається в стебло й зимує там. Навесні гусінь прогризає вихідний отвір, перетворюється на лялечку, а потім вилітає метелик. Ушкоджені стебла рослин підсихають, погано плодоносять.

Для боротьби зі шкідником слід видаляти та спалювати ушкоджені стебла з зимуючими шкідниками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ШКІДНИКИ МАЛИНИ - Рослинництво