Шовкові костюмні тканини

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

КОСТЮМНІ ТКАНИНИ

Шовкові костюмні тканини

Шовкові костюмні тканини виробляють з синтетичних або штучних ниток, а також з штапельної пряжі. Це в основному тканини жіночого асортименту, які можуть бути вироблені з ниток та пряжі різного ступеня скручування, з фасонних ниток та пряжі, з ниток москрепу; різними переплетеннями; різними за забарвленням та оздобленням. Штапельні тканини можуть нагадувати бавовняні або вовняні.

Костюмні тканини з штучних

та синтетичних ниток виробляють щільними та важкими (160-340 г/м2), переважно гладкофарбованими, строкатими, ріже – мулінованими. В процесах швейного виробництва вони поводяться так само, як і платтєві тканини: можуть ковзати, обсипатися, прорубуватися голкою, вимагають суворого додержання режимів ВТО.

Костюмні штапельні тканини використовують для виготовлення жіночих, дитячих та чоловічих костюмів. Виробляють їх зі скрученої штапельної пряжі різного волокнистого складу. Вони поділяються на дві групи:

– тканини з штучного волокна та з штучного волокна в суміші з іншими волокнами.

– тканини з синтетичного

волокна та з синтетичного волокна в суміші з іншими волокнами.

В останні роки зростає та поширюється асортимент синтетичних штапельних тканин, які мають значно кращі властивості, ніж штучні штапельні тканини. Ці тканини випускають переважно полотняним, саржевим та комбінованими переплетеннями; строкатими, меланжевими, ріже – гладкофарбованими; з різними оздобленнями, які надають тканинам незминання, знижену усадку, водотривкі якості. Деякі тканини випускають з штапельної пряжі з ефектом “жаспе” (багатокольорова нитка, яка імітує ефект фасонної нитки).

Поновлення асортименту костюмних штапельних тканин здійснюється завдяки використанню пряжі з ефектом непропрядів, кольорового непсу, фасонної буклірованної пряжі. При пошитті виробів штапельні тканини труднощів не викликають.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шовкові костюмні тканини - Матеріалознавство