Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта”

6 КЛАС

Тема 2. Я і музика

Урок 31

Тема уроку. Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта”

Мета уроку: закріпити з учнями поняття “штрихи” та навчити розвивати навички співу з різними штрихами, а особливо виховувати інтерес до української музики. ;

Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-запис, портрет М. Колесси.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми

уроку.

II. Розспівування та актуалізація опорних знань.

Давайте розспіваємося з вами, проспівавши мажорний звукоряд від до на

– Які штрихи, крім стакато, вам ще відомі.?

– Виконаємо тонічний тризвук на легато.

Отже, що таке штрихи? (Це спосіб видобування звуку).

Легато – виконання, при якому перехід від одного звука до іншого відбувається без перерви і позначається лігою.

Стакато – уривчасте виконання звуку, у нотах позначається крапкою над нотою або під нотою.

Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні Коломийки. Слухання музики. М. Колесса. Українська сюїта

III. Розучування української народної пісні “Коломийки”.

Коломийки

Український

народний танок-пісня

Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні Коломийки. Слухання музики. М. Колесса. Українська сюїта

Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні Коломийки. Слухання музики. М. Колесса. Українська сюїта

Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні Коломийки. Слухання музики. М. Колесса. Українська сюїта

1. Коломийка – це жартівлива українська народна пісня, споріднена з російськими частівками, поширена у Закарпатті та Буковині.

Зараз я вам виконаю пісню, а ви послухайте і визначте основний зміст пісні, лад, темп, тональність, розмір.

1. Художній показ пісні.

2. Характеристика прослуханого твору та характеристика нотного тексту пісні.

Погляньте, діти на ключові знаки та їх зміну протягом музичного твору: 1 і 2 куплет у ре мажорі, 3 і 4 куплет у соль мажорі, 5 і 6 у ре мажорі, закінчується 7 і 8 у ре мінорі. Тому при розучування пісні слід звертати увагу на знаки альтерації та зустрічні знаки.

– Як називаються лади, які змінюються протягом твору? (Перемінний лад).

– Що таке реприза?

– Що робить крапка біля ноти?

3. Розучую пісню по фразах, формуючи у куплети.

IV. Слухання музики.

1. Вступна бесіда.

Пісні і танці Буковини і Гуцульщини, талант аматорських колективів приваблюють як художників, так і професійних музикантів, які під впливом карпатського колориту створюють яскраві образи у своїх мистецьких творах. Серед та професійних музикантів український композитор Микола Філаретович Колесса, який народився на Львівщині в сім’ї композитора і фольклориста Філарета Колесси. Ріс Микола в оточенні чарівних мелодій української пісні і черпав все хороше, щоб потім вилити у своїй творчості. М. Колесса є автором двох симфоній, “Української сюїти”, інструментальних творів для дітей, сонатин, обробки народних пісень.

Сьогодні ми послухаємо “Коломийки” з “Української сюїти”.

Дайте відповіді на питання:

– Яка особливість танцювальності у коломийках?

– Що характерно для цього музичного жанру?

3. Повторне слухання.

V. Підсумок уроку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта” - Плани-конспекти уроків по музиці