СІМ’Я. СКЛАД СІМ’Ї

& 12. СІМ’Я. СКЛАД СІМ’Ї

Як ти розумієш прислів’я: “Де одинець – хазяйству кінець, де сім – щастя всім”? Яке слово складається із семи “Я”?

Розгляньте малюнки. Розкажіть, які бувають сім’ї.

СІМЯ. СКЛАД СІМЇ

Навіщо людині сім’я?

Я хочу дізнатися и зрозуміти, навіщо людині потрібна сім’я.

Ти живеш в оточенні багатьох людей… Але є люди, які мешкають разом із тобою, вони найближчі та найрідніші для тебе. Ці люди подарували тобі життя, вони люблять тебе, піклуються про тебе, виховують,

вчать спілкуватися з іншими людьми. Разом із тобою вони складають сім’ю. Сім’я важлива для кожної людини.

Сім’я, або родина, – це група людей, які проживають спільно та мають взаємні права й обов’язки. У сім’ї народжуються й виховуються діти. Кожна сім’я влаштовує своє життя й побут, складає сімейний бюджет. Спілкування між членами сім’ї вчить дитину, як поводитися з іншими людьми. У сім’ї людина знаходить розуміння, любов, повагу, визнання.

Сім’ї бувають різні. Сім’я може складатися з чоловіка й жінки, які зазвичай перебувають у шлюбі, та їхніх дітей (власних або прийомних). Але може

трапитися так, що сім’я – це мама й дитина, або тато й дитина, або бабуся, дідусь і їхні онуки. Деякі сім’ї доволі великі – вони складаються з кількох поколінь родичів.

Якщо в тебе є бабуся, дідусь, тітка або дядько, то всі ви складаєте родину. Родина – це близькі та далекі родичі разом. Різні покоління твоєї родини, що походять від одного предка, утворюють рід. До нього входять, разом із тобою, і твої батьки, і батьки твоїх батьків, і прабабусі та прадідусі, а також усі предки, що жили задовго до них.

У гарній сім’ї завжди є свої традиції. Наприклад, традиція відпочивати разом, або разом святкувати дні народження, або в родинному колі зустрічати Новий рік.

Буває так, що в родині передається від покоління до покоління не тільки якась традиція, але й професія. Родину, яка передає своє діло від батька до сина, від покоління до покоління, називають династією.

З листа поета Василя Стуса до сина: “За своєю душею треба стежити так само, як за тілом. Потрібен для душі свій душ, їй теж треба чистити зуби…

Чиста, світла душа – то запорука людського здоров’я. І завжди приємно було згадати все, що ти зробив доброго. Бо тільки добре вводить нас у коло інших людей, робить їх братами, а не просто сусідами. Так само – дбай про своїх друзів. Вони повинні бути чисті, добрі. Інших друзів – не треба. А добрі друзі допомагають рости і ставати кращим. Шукай таких друзів, які могли б нагадувати дєдю або маму (обох їх я дуже шаную за людські якості). Ну, ось так, сину. Пиши, як тобі вчиться…

Обіймаю. Зичу здоров’я, добра”.

Чого навчає відомий український поет свого сина?

СІМЯ. СКЛАД СІМЇ

Василь Стус

Знайди в словничку (с. 140-141) слова сім’я, традиції. Довідайся їхні значення.

Чому так кажуть?

Мій дім – моя фортеця.

Навіщо клад, коли в сім’ї лад.

Поміркуйте, яка поведінка дітей допомагає створити й підтримувати вдома гарний настрій.

СІМЯ. СКЛАД СІМЇ

Тепер я знаю, що сім’я важлива для кожної людини. Сім’я – це близькі люди, які люблять, розуміють та поважають одне одного, піклуються одне про одного.

Я прагну чесно та добросовісно виконувати свої обов’язки члена сім’ї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


СІМ’Я. СКЛАД СІМ’Ї - Світ