СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 32. СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 9; учити учнів порівнювати числа у межах 9; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

– Сім зайчиків сидять

І траву вони їдять.

От іще два прискакали.

Скільки зайців порахували?

– Під дубочком п’ять грибочків,

Під

сосною їх чотири.

Скільки разом, полічили?

– Ось до класу на урок

Прилетіло 6 сорок.

Три пізніше прибуло.

Скільки всіх сорок було?

2. Робота з числовим віялом

– Покажіть число попереднє до числа 6.

– Покажіть число, яке наступне до числа 3.

– Покажіть “сусідів” числа 8.

– Покажіть наступне число до числа 7.

– Покажіть число, попереднє до числа 5.

3. Гра “Знак загубився”

5 * 2 = 7

8 * 4 = 4

6 * 1 = 5

2 * 2 = 4

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 39)

Завдання 1

– Які числа живуть у цих чарівних будиночках?

Як ви здогадалися?

– Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.

– Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?

– Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.

– Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.

Завдання 2

– Скільки грибочків у кожному кружечку?

– На які два числа можна розкласти число 9?

Завдання 3

– Порівняйте числа. Складіть нерівності. Запишіть їх у зошит.

Завдання 4

– Доповніть рівності. Які числа потрібно вставити?

Завдання 5

– Куди повзе равлик?

– Скількома шляхами він може дістатися до сонечка?

– Яким шляхом равлик швидше дістанеться до сонечка?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Яке число загубилося?”

СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

2. Гра “Чарівні фігурки”. Робота з індивідуальним матеріалом

– Покладіть 9 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.

– Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч? Як можна одержати число 9?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 9.

Учитель записує приклади на дошці, а діти – в зошиті.

СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Як одержати число 9? Назвіть всі відомі вам випадки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


СКЛАД ЧИСЛА 9. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 9. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ - Плани-конспекти уроків по математиці