Склад. Перенос слів із рядка в рядок

Урок 4

Тема. Склад. Перенос слів із рядка в рядок

Мета: поглибити знання учнів про складотворчу роль голосних; закріплювати вміння ділити слова на склади; розвивати орфоепічну чуткість учнів; удосконалювати вміння переносити слова із рядка в рядок; виховувати старанність, акуратність, уважність у роботі.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 19)

– З якої букви ви написали кожне з цих імен?

– Прочитайте імена дівчаток.

Прочитайте імена хлопчиків.

– Хто склав удома речення тільки з іменами хлопчиків? А хто – тільки з іменами дівчаток? А в кого було речення і про хлопчиків, і про дівчаток?

Кожна група дітей зачитує свої речення.

2. Хвилинка чистопису

Зо ул ор зозуля

– Доберіть слова з цими буквосполученнями. (Зоря, бузок, вулиця, куля, мороз, коридор) Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

– Поділіть ці слова для переносу.

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Саме про правила переносу слів із рядка в рядок ми й будемо сьогодні говорити. Ви визначатимете голосні звуки в словах, ділитимете

їх на склади, вчитиметесь уважно слухати й запам’ятовувати необхідне, а особливо – золоті правила переносу.

IV. Повторення та поглиблення вивченого

1. Колективна робота (вправа 20)

– До поданих частин слів додайте склади так, щоб утворилися слова. Запишіть їх.

– Скільки складів і скільки голосних звуків у кожному слові? Який висновок можна з цього зробити?

– Прочитайте правило на с. 11. Чи збігається з ним ваш висновок?

2. Коментоване письмо (вправа 21)

– Прочитайте слова. Які з них можна поділити на склади?

– Спишіть спочатку слова, що містять один склад, потім – два і, нарешті, три склади. Які склади позначено однією буквою?

– Утворіть слова з поданих складів.

– Прочитайте правило на с. 12.

– Отже, перше золоте правило:

Для переносу слів завжди

Потрібен поділ на склади.

Друге правило звучить так:

Склад з однієї букви лиш –

Не перенось його, облиш.

3. Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота (вправа 22)

– Спишіть слова, поділяючи їх рисками для переносу.

– Які склади в словах не можна залишити в рядку або перенести?

5. Робота з обжинковою піснею (вправа 23)

– Як ви думаєте, коли співають обжинкові пісні? Прочитайте її.

– А тепер читайте вірш колективно, декламуючи його по складах, як лічилку.

– Які слова становлять один склад?

– Прочитайте перше правило на с. 13. Запам’ятайте його.

6. Робота в парах (вправа 85)

V. Підсумок уроку

– Як визначити кількість складів у слові? Наведіть приклади.

– Яких правил переносу із рядка в рядок треба дотримуватися?

– З рештою золотих правил переносу будемо знайомитися пізніше.

VI. Домашнє завдання з інструктажем

Правила на с. 11-13, вправа 25.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Склад. Перенос слів із рядка в рядок - Плани-конспекти уроків по українській мові