Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант”

5 КЛАС

Тема 3. Музичні образи в літературних творах

Урок 13

Тема уроку. Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”.

Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант”

Мета уроку: вчити надалі дітей сольфеджувати вправи з тактуванням у дводольному розмірі; вокальні навички; виховувати інтерес до музики та літератури.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: нотний текст пісні, вправи, баян, магнітофон, аудіо-запис, портрет

В. А. Моцарта.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

II. Розспівування.

1) Вправа на дикцію.

Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського Зимова пісенька. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка Сліпий музикант

2) Вправа на розширення діапазону.

Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського Зимова пісенька. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка Сліпий музикант

III. Сольфеджування вправи з тактуванням.

Бесіда за запитаннями:

– Для чого служить тактування?

(Щоби відтворити метр музичного твору, тобто показати сильну і слабку долю).

– Який розмір має першу долю сильну, а другу – спабку? (Розмір 2/4).

– Погляньте на вправу (на дошці), у якій я не поставила розміру. Ви повинні визначити його самостійно.

src="/files1/image036_76.jpg" class=""/>

– Скільки долей у кожному такті?

(Дві четвертних).

– Чи у всіх тактах четвертні ноги?

(Ні, є і восьмі, і половинна).

– Чому розмір називається 2/4?

(Тому що дві восьмих дорівнюють одній четвертній).

– Давайте просольфеджуємо вправу у ритмі.

– А тепер настройка (спів звукоряду до мажор та тонічного тризвуку) і просольфеджуємо вправу, тактуючи на 2.

IV. Розучування пісні В. Островського варто розпочати з дітьми

1. Бесідою:

– Осінь помалу здає свої права і наступає зима. Це прекрасна пора року, коли падає сніжок, все стає білим, навіть дерева і будинки. Ви любите цю пору року? (Відповіді дітей).

– Сьогодні ми вивчимо з вами пісню Володимира Островського “Зимова пісенька”.

2. Художній показ пісні.

3. Характеристика прослуханого твору.

– У яшму характері прозвучала пісня?

– Що характерно для її темпу?

(Пісня прозвучала у темпі вальсу).

– Що ще можна робити під цю мелодію?

(Танцювати).

– Як ви зустрічаєте Новий рік?

4. Розучую пісню по фразах за нотним текстом, звертаю увагу на чистоту інтонування, дикцію та артикуляцію.

Зимова пісенька

Слова і музика В. Островського

Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського Зимова пісенька. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка Сліпий музикант

Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського Зимова пісенька. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка Сліпий музикант

2. Снігом вкрилися стежинки,

Очі радісні в малят,

А сніжинки, мов пушинки,

До землі летять, летять.

Новий рік йде до нас.

Радість він несе в наш клас.

Дітям втіха, бо дарунки

Вже давно чекають нас.

Дітям втіха, бо дарунки

Вже чекають нас.

3. В залі нашому ялинка

Сяє барвами прикрас.

Ми бажаємо добра вам,

Щиро всіх вітаєм вас.

Новий рік – радість всім,

Щастям повниться наш дім.

Хай збуваються всі мрії

Наші в новорічні дні.

Хай збуваються всі мрії

В новорічні дні.

V. Слухання музики.

– Ви, діти, уже зрозуміли, яке велике значення у розкритті літературних образів має поєднання мистецтва слова і музики. Така єдність допомагає краще розкрити душевний стан людини, її настрій, почуття.

– Сьогодні ви послухаєте повість В. Короленка “Сліпий музикант”, у якій розповідається про долю хлопчика, який від народження був сліпим, тобто був приречений на постійні страждання. І він пішов разом з кобзарем подорожувати. Музика та пісня допомогли хлопцеві, він став великим піаністом, музика “зцілила” його. Зараз ви послухаєте літературно-музичну композицію, створену поєднанням цієї повісті та “Концерту для фортепіано з оркестром № 23” австрійського композитора В. А. Моцарта.

2. Слухання твору.

3. Характеристика прослуханого.

– Чи допомагає музика В. Моцарта краще зрозуміти душевний стан героя повісті?

– Чи музика у даному випадку відіграє тільки роль супроводу?

– Чи можна музику тут вважати дійовою особою повісті?

VI. Підсумок уроку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сольфеджування вправи у дводольному розмірі 2/4. Розучування пісні В. Островського “Зимова пісенька”. Слухання музики. Концерт № 23. В. А. Моцарта, оповідання В. Короленка “Сліпий музикант” - Плани-конспекти уроків по музиці
« 
 »