Солі натрію і калію – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП

ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ

Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП

§ 13.4. Солі натрію і калію

Натрій утворює солі з усіма кислотами. Майже всі його солі розчинні у воді. Найважливіші з них – хлорид натрію (кухонна сіль), сода і сульфат натрію.

Хлорид натрію NaCl – необхідна приправа до їжі, використовується для консервування продуктів харчування, а також є сировиною для добування гідроксиду натрію, хлору, хлоридної кислоти, соди та ін.

Застосування соди див. § 11.4.

Сульфат

натрію Na2SO4 застосовується у виробництві соди і скла. З водних розчинів кристалізується десятиводний гідрат Na2SO4 ∙ 10Н2О, який називають глауберовою сіллю. Глауберову сіль застосовують у медицині як проносне.

Солі натрію (іони натрію) забарвлюють полум’я пальника у жовтий колір. Це дуже чутливий метод для виявлення натрію в сполуках.

Калійні солі використовують переважно як калійні добрива (див. § 10.12). Солі калію (іони калію) забарвлюють полум’я пальника у фіолетовий колір. Однак за наявності навіть мізерних кількостей сполук натрію фіолетовий колір маскується жовтим. У цьому випадку його можна помітити крізь синє скло, яке поглинає жовті промені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Солі натрію і калію – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП - Довідник з хімії