СОРТОВЕ ОБРІЗАННЯ ЯБЛУНЬ

Сад і город (енциклопедія)

СОРТОВЕ ОБРІЗАННЯ ЯБЛУНЬ

Яблуні сортів, які слабко гілкуються й у яких формуються розріджено-ярусні або чашоподібні крони, підрізають на 1/3. До них належать такі сорти: Банан зимовий, Салгірське, Аврора, Ренет шампанський, яблуні спурових форм.

Яблуні сорту Ренет Симиренка, Макінтош, Старк Ред Голд, Джонатан, Айдаред та інші сорти, що сильно гілкуються, підрізають на 1/4-1/5.

Яблуні, які належать до сортів, що гілкуються помірно, підрізають на 1/3-1/4, а якщо яблуня гілкується слабко, яруси можна розташовувати тісніше, при тому, що скелетних гілок формують більше.

Усі яблуні в період плодоносіння регулярно обрізають, щоб не знижувалася врожайність, не втрачали якості плоди. Найвимогливіші до обрізання карликові й спурові форми яблуні, такі як спуроза форма Делішеса й Голден Делішеса, а також деякі сорти на високорослих підщепах, наприклад Джонатан, Пепін лондонський, Таврія, які також вимагають щорічного ретельного й скрупульозного обрізання. У кільчаткових сортів при регулярному обрізанні багаторічні кільчатки-плодухи омолоджуються, що також стимулює плодоносіння. Чим вище дерево, тим нижчий ступінь обрізання. Пізньостиглі сорти потрібно підрізати обережно, особливо після початку плодоносіння. Слаборослі та спурові сорти яблуні вимагають сильнішого обрізання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СОРТОВЕ ОБРІЗАННЯ ЯБЛУНЬ - Рослинництво