СПЕРМА

СПЕРМА – сім’яна речовина, виділювана при статевому акті. С. складається зі сперматозоїдів і продуктів виділення статевих органів. Сперматозоїди знаходяться у насінниках, що лежать із боків черевця трутня. Зрілі сперматозоїди являють собою дрібні тіла з довгими вібруючими хвостиками. У трутня запас С. зберігається в насінниках до кінця життя. Під час спарювання С. з насінників спускається сім’япроводами у секреті мускусних залоз через сім’явивідну канальну протоку в луковицю пеніса.

У матки С. надходить у парні яйцепроводи. При черговому спарюванні вона одержує нові порції С. Один трутень виділяє до 0,84 мм3 С., матка ж, після повернення зі спарювання, може мати її в кілька разів більше.

У матки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з’єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім’яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім’яприймачі. Сперматозоїди усередині сім’яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.

Яйце яйцепроводом спускається в піхву й після закінчення процесу дозрівання запліднюється сперматозоїдами, які надходять із сім’яприймача. Із запліднених яєць розвиваються личинки самок, із незапліднених – личинки трутнів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СПЕРМА - Бджільництво