СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯ

Мета: ознайомити учнів зі сполучним законом дії множення; закріплювати вміння розв’язувати задачі, рівняння; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Математичний диктант

– Добуток чисел 5 і 7 збільшити на 8.

– Частку чисел 40 і 5 зменшити на 3.

– Суму чисел 15 і 17 зменшити у 4 рази.

– Різницю чисел 45 і 38 збільшити у 5 разів.

Відповіді: 43; 5; 8; 35.

3.

Гра “Ланцюжок”

СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯ

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви ознайомитеся ще з одним законом дії множення, продовжите розв’язувати задачі та рівняння.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота над задачею (с. 48, завдання 339)

– Поясніть розв’язання задачі та рівність.

Висновок. Для будь-яких чисел а, b, с правильна рівність (а – b) – с = а – (b – с), або сполучний закон множення: щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше числопомножити на добуток другого і третього чисел.

2. Первинне закріплення (с. 48, завдання 340)

– Поставте у виразах

дужки по-різному.

– Обчисліть їх значення.

3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (г. 48)

Множити числа можна в будь-якому порядку. Результат множення не залежить від порядку запису множників.

4. Робота над задачею (с. 48, завдання 342)

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.

Було – 50 кг цукру

Насипали – ? по 3 кг цукру

Залишилось – 23 кг цукру

– Чи можемо зразу дати відповідь на питання задачі? Чому?

– Як дізнатися, скільки цукру насипали?

– Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне питання задачі?

– Запишіть розв’язання в зошити.

Сильніші учні складають вираз, усі решта розв’язують задачу по діях. Розв’язання

1) 50 – 23 = 27 (кг) – насипали

2) 27 : 3 = 9 (пакетів)

Відповідь: у 9 пакетів насипали цукор.

5. Творча робота над задачею

– Складіть задачу, подібну до попередньої, за виразом: (25 – 13) : 2.

Фізкультхвилинка

Із-за парт всі миттю встали,

Гарно спинки підрівняли.

Вгору тягнимось усі,

Мов трава в дрібній росі.

Потім легко всі присіли,

Наче ноги заболіли.

Потім встали, руки в боки

І зробили два підскоки.

Каблучками цок-цок.

І продовжим знов урок.

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 48, завдання 343)

Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.

Принесли – 48 брусків

Використали – 4 коробки по 6 брусків

Залишилось – ?

Після аналізу умови задачі учні розв’язують її самостійно.

Розв’язання

1) 6 – 4 = 24 (б.) – використали

2) 48 – 24 = 24 (б.)

Відповідь: залишилося 24 бруски пластиліну.

2. Розв’язування рівнянь (с. 48, завдання 341)

Перший рядок з коментуванням; другий – самостійно.

3. Гра “Число загубилось”

СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯ

4. Робота з геометричним матеріалом (с. 48-49, завдання 344)

– Розгляньте малюнки.

– Знайдіть довжину відрізка CD.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що повторили на уроці?

– Яке завдання здалося найскладнішим? Чому?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 49, завдання 345; 346.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯ - Плани-конспекти уроків по математиці