Стилістичні аспекти дієслівних категорій

Морфологічні засоби стилістики

§ 6. Стилістичні аспекти дієслівних категорій

95.І. Заболю, затужу,

Заридаю в собі, закурличу,

А про очі людські засміюсь, надломивши печаль.

Помолюсь крадькома

На твоє праслов’янське обличчя,

І зоря покладе

На мовчання мес печать.

98.ІІ. Виникла, ліквідована, вдалося, уникнути, сталося, мав, вважаю, вжити.

100.І. 1. Мій краю зоряний, на тебе не надивлюся я ніяк (В. Сосюра). 2. У мрії немає ніколи й ніде берегів (В. Братунь). 3. На острові, де, здавалося, ще ніколи не ступала людина, водилися

сайгаки (3. Тулуб). 4. Нітрохи дивним не здавалось, що з гудінням, з рокотом громів у тумані вранішнім зливались голоси жагучих солов’їв (М. Рильський). 56.Грецько, підстароста, дивувався тому багатству, що так ні ждано ні гадано припало Чіпці (Панас Мирний).

ІІ. Гудінням – поч. форми гудіння, ім., заг. назва, неіст., сер. рід, одн., ор. відм., II відм., м’яка гр., у реченні є додатком.

Вранішнім – поч. форма вранішній, прикм., відносн., чол. рід, одн., місц. відм., м’яка гр., у реченні с означенням.

102. Покручені, побгані, кинуті, розтоплене, обрамований, заокругленою, вправлений, розсипані, розстелений, напнутим.

103.

Умирають майстри, залишаючи спогад, як рану. Потираючи руки, беруться за все. Поки геній стоїть, витираючи сльози, метушлива бездарність отари свої пасе.

104.1. Кінь летів уперед з вершником, який грізно поблискував шаблею. 2. З мрією про майбутнє життя ціле літо, не покладаючи рук, працював Василь. 3. На гостей, які в’їжджали на подвір’я, загавкали собаки. 4. Вже смеркалося, коли вони нарешті розігнули спини і мали можливість хоч трохи відпочити.

105.1. Пісня, мила серцю, ніжна і чарівна, розлилася по вечірньому селу. 2. Юнак, захоплений грою на бандурі, не помічав нічого навколо. 3. Тетяна, болісно переживаючи за свою подругу, думала про те, як їй допомогти. 4. Як справжній син українського народу, Франко був упевнений у його великому майбутньому. 5. Хвилюючись від несподіваної зустрічі, Андрій думав про те, як призначити дівчині наступне побачення. 6. Незважаючи на попередження гідрометео-центру про можливі зміни по годних умов, альпіністи вирішили підніматися на вершину гори. 7. Мама з дочкою цілий день, не докладаючи рук, мили й прибирали в будинку. 8 І ось у всій своїй красі з’явився Київ – величний і древній, молодий і сучасний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стилістичні аспекти дієслівних категорій - ГДЗ з мови