Супутники Марса

§ 10. Супутники планет

1.Супутники Марса

Фобос (від грец.- страх) і Деймос (від грец.- жах) названі на честь вічних супутників бога війни Марса. Ці космічні тіла за формою нагадують величезні картоплини: найбільший діаметр Фобоса – 28 км, а Деймоса – 16 км. їхня поверхня темного кольору має безліч кратерів (рис. 10.1). Космонавти на поверхні цих супутників змушені будуть прив’язуватися до корабля, бо маленька сила тяжіння завдасть клопоту при пересуванні – поштовх ноги може надати тілу достатньої швидкості для міжпланетних польотів.

src="/files2/image120_6.jpg" class=""/>

Супутники Марса

Рис. 10.1. Деймос і Фобос мають тверду поверхню, яка вкрита шаром чорного пилу і “засіяна” кратерами. На Фобосі видно дивні борозни, що схожі на ріллю

Існування супутників Марса передбачав ще Кеплер, який вірив у магічну силу цифр: Земля має 1 супутник, у Юпітера були відомі на той час 4 супутники, тому навколо розташованого посередині Марса мають обертатися 2 супутники. Потім цю ідею розвинув Свіфт, який у “Мандрах Гуллівера” описує супутники Марса. Але тільки у 1877 р. А. Голл (США) відкрив Фобос і Деймос. Періоди їхніх обертань (7,7 год і 30,3 год) і відстань до планети виявилися майже такими, як описав Свіфт 150 років тому. Насправді, ніякої магії у цьому дивному передбаченні немає, бо Свіфт напевне знав, що за допомогою третього закону Кеплера можна визначити період обертання та відстань супутника від Марса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Супутники Марса - Астрономія
« 
 »