ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: повторити прийоми складання таблиці ділення; розвивати вміння розв’язувати задачі, що містять дію ділення, знаходити значення числових виразів; розвивати логічне мислення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

– Назвіть приклади з відповіддю 18; 21 і 27.

2. Гра “Допоможіть Сові розв’язати кругові приклади”

ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

3. Фронтальне опитування

Як називаються числа при множенні?

– Як знайти невідомий множник?

– Як називаються числа при діленні?

– З кожного виразу та його значення складіть і запишіть рівність з діленням на 2 (с. 22, завдання 132).

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці ділення на 2 і 3; знаходження значень числових виразів; будемо розв’язувати задачі на ділення і вчитися самостійно працювати.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Повторення матеріалу, пов’язаного з діленням (с. 22, завдання 133)

Складання таблиці ділення на 2; 3.

2. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 22, завдання 134)

3.

Робота над задачею (с. 22, завдання 135)

12 : 3 = 4 (грн) – отримала кожна донька

– Складіть обернену задачу.

Мама дала трьом донькам по 4 грн. Скільки всього грошей було у мами? (4 – 3 = 12 (грн))

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 22, завдання 136)

Аналіз задачі за питаннями вчителя.

Розв’язання

1) 26 – 8 = 18 (ог.) – залишилося

2) 18 : 3 = 6 (ог.)

Відповідь: 6 огірків поклали в кожну банку.

2. “Бліцконтроль знань”

1 варіант

1) У якому виразі пропущено число 34?

А) [ ] + 25 = 59;

Б) 68 – [ ] = 31;

В) 26 + [ ] = 50.

2) Позначте правильну рівність:

А) 2 + 2 + 2 + 2- 4 = 2 – 4;

Б) 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 2 – 4;

В) 2 + 2 + 2 + 2 = 2 – 4.

3) Різницю чисел 75 і 23 збільшили на 14. Позначте правильну відповідь.

А) 76;

Б) 66;

В) 64.

4) Позначте рівняння, у якому доданок дорівнює 25.

А) 16 + х = 40;

Б) х + 7 = 32;

В) х + 9 = 17.

5) Якщо а = 18, то 92 – а = [ ].

А) 85;

Б) 95;

В) 74.

6) Вісім пиріжків розділили порівну між чотирма учнями. По скільки пиріжків отримав кожний учень?

А) 4;

Б) 3;

В) 2.

7) 3 мішка відсипали 15 кг картоплі, після чого у мішку залишилося 12 кг картоплі. Щоб дізнатися, скільки кілограмів картоплі було у мішку спочатку, треба:

А) 15 + 12 + 15;

Б) 15 + 12;

В) 15 – 12.

8) Чому дорівнює периметр квадрата, якщо одна сторона його дорівнює 3 см?

А) 12 см;

Б) 10 см;

В) 9 см.

9) У змаганнях брали участь 12 хлопчиків і 15 дівчаток. Усіх учнів розподілили на 3 команди. Скільки учасників було у кожній команді?

А) 12 + 15 : 3;

Б) (12 + 15) : 3;

В) 15 : 3 + 12.

2 варіант

1) У якому виразі пропущено число 26?

А) 25 + [ ] = 58;

Б) 73 – [ ]= 30;

В) [ ] + 34 = 60.

2) Позначте правильну рівність:

А) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 6 = 3 – 6;

Б) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 3 – 5;

В) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 – 2 = 3 – 5.

3) Суму чисел 47 і 18 зменшили на 15. Позначте правильну відповідь.

А) 50;

Б) 70;

В) 65.

4) Знайдіть рівняння, у якому доданок дорівнює 35.

А) 7 + х = 42;

Б) 17 + х = 48;

В) х + 9 = 54.

5) Якщо а = 13, то 61 – а = [ ].

А) 58;

Б) 48;

В) 68.

6) На кожну тарілку поклали по 3 сливи. Скільки слив на 7 тарілках?

А) 18;

Б) 10;

В) 21.

7) У книзі 45 сторінок. Дівчинка прочитала кілька сторінок, і їй залишилося прочитати 17 сторінок. Щоб дізнатися, скільки сторінок прочитала дівчинка, треба:

А) 45 – 17 – 17;

Б) 45 – 17;

В) 45 + 17.

8) Чому дорівнює периметр трикутника, якщо довжина його 6 см, а ширина 2 см?

А) 16 см;

Б) 8 см;

В) 10 см.

9) У класі стояло 12 парт. Потім принесли ще 6 парт. Усі парти поставили у три ряди, порівну в кожний. Скільки парт поставили у кожному ряду?

А) 12 + 6 : 3;

Б) (12 + 6) : 3;

В) 12 : 3 + 6.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що здалося складним на уроді?

– Яке завдання сподобалося?

– Над чим ще хотіли попрацювати?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 22, завдання 137; 138.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці