Тканини з ниток натурального шовку

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ТКАНИНИ ДЛЯ СУКОНЬ ТА СОРОЧОК

Тканини з ниток натурального шовку

Тканини з ниток натурального шовку виробляють з шовкових ниток лінійної щільності 1,56-2,33 текс різного ступеня кручення, поверхневою щільністю 14-190 г/м2, різними за структурою та забарвленням, але переважають малощільні тонкі тканини полотняного переплетення.

Крепова підгрупа включає класичні крепові тканини: креп-шифони, креп-жоржети, крепдешини та креп-сатини, а також тканини нового

асортименту.

Креп-шифон – це найбільш тонка, легка, прозора крепова тканина полотняного переплетення з шовкового крепу в основі та в утоку лінійної щільності 2,3 текс х 2, відносна щільність ниток в основі і в утоку – близько 30%, поверхнева щільність тканини 35 г/м2, ширина 90 см. Випускають шифони гладкофарбованими або надрукованими, використовують для пошиття суконь, блуз та для оздоблення.

Креп-жоржет – тонка напівпрозора крепова тканина полотняного переплетення з крепу шовку-сирця в основі і в утоку лінійної щільності 2,3 текс х 4, відносна щільність ниток 56% по основі і 30% по утоку, поверхнева щільність

тканини 67 г/м2, ширина 95 см. Випускають креп-жоржети гладкофарбованими або надрукованими. Вони характеризуються підвищеною жорсткістю, пружністю, обсипанням. Мають таке ж призначення, як і шифони.

Крепдешин – це напівкрепова тканина полотняного переплетення, яка виробляється з ниток шовку-сирця лінійної щільності 2,3 текс в основі та крепових ниток шовку-сирця лінійної щільності: 2,3 текс х 4; або 2,3 текс х 5; або 2,3 текс х 3 – в утоку.

Відносна щільність ниток по основі 53%, по утоку – 40%, поверхнева щільність – 55-67 г/м2, ширина – 90 см. Чергування в утоку ниток крепу правого та лівого скручування надає тканині характерний дрібнозернистий креповий ефект при звичайному полотняному переплетенні. Крепдешини характеризуються помірним мерехтливим блиском, високою пружністю.

Креп-сатин – напівкрепова тканина атласного переплетення з ниток шовку-сирця (2,3 текс х 3) в основі та крепу з шовку-сирця (2,3 текс х 5) – в утоку, відносна щільність ниток по основі – 69%, по утоку – 8%, поверхнева щільність – 97 г/м2, ширина – 90 см. Завдяки підвищеній щільності по основі та атласному переплетенню лицева сторона тканини гладка та блискуча, а зворотна, яка створена креповими нитками, – матова, має зернисту поверхню. Випускають креп-сатини переважно гладкофарбованими, використовують для виготовлення суконь, костюмів, блуз.

Нові тканини випускаються з ефектами стиснення, буфів, рельєфного друкування, з атласними смужками або візерунками на креповій поверхні.

Гладдєва підгрупа включає тканини з рівною гладкою поверхнею, які виробляють з ниток шовку-сирця, слабоскручених шовкових ниток та пряжі: фуляр, туаль, полотна. Використовують їх для виготовлення блуз.

Фуляр та туаль – це відбілені або гладкофарбовані легкі тонкі тканини полотняного переплетення з ниток шовку-сирця в основі та ниток шовку-утоку в уточній системі. Фуляр більш легкий та тонкий, ніж туаль.

Полотно – щільна непрозора тканина з шовкової пряжі, яка може випускатися суворою, відбіленою, гладкофарбованою та надрукованою. Зовні вона нагадує штапельні полотна, але більш тонка, легка, менш зминається.

Жакардова підгрупа включає щільні декоративні тканини – штофи, які традиційно випускаються з великими квітковими або орнаментальними малюнками, та жакардові крепдешини з різноманітними складними ткацькими візерунками на креповій поверхні, які випускаються переважно гладкофарбованими та відбіленими.

Ворсова підгрупа включає оксамити – гладкофарбовані тканини осново-ворсового переплетення з пряденого шовку (71,4 текс X 2) в основі, в утку і для утворення ворсової поверхні з розрізним ворсом висотою до 1,5 мм. Поверхнева щільність – 63-190 г/м2, ширина – 90 см. Використовують для нарядних суконь.

Група тканин з ниток натурального шовку з іншими волокнами включає крепові, гладцєві, ворсові та жакардові тканини з шовкових ниток та пряжі в сполученні з хімічними комплексними нитками, з текстурованими, комбінованими та металевими нитками, з бавовняною та змішаною пряжею. За структурою вони аналогічні чистошовковим тканинам.

Тканини ворсової підгрупи представлені оксамитами, велюр-оксамитом, плюшем.

Оксамити можуть мати ворс з натурального шовку та грунт з бавовняної пряжі, або ворс з хімічних волокон та грунт з натурального шовкового крепу.

Велюр-оксамит витравний – це натуральний креп-жоржет з однокольоровими ворсовими малюнками, які створюються травленням частки віскозного ворсу за заданим малюнком.

Плюш виробляють з ворсом висотою 2,2 мм з натурального шовку або хімічних волокон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тканини з ниток натурального шовку - Матеріалознавство