Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

РОЗДІЛ 4. ЛЮДИНА І СВІТ
& 25. Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

Поміркуй! Які ти знаєш країни світу? Чи можна Україну назвати європейською державою? До якої частини світу належить Європа?

Україна – найбільша за площею країна Європи. Територія нашої країни складається з 24 областей і Автономної Республіки Крим. Столиця України – Київ. Найбільші за кількістю населення міста – Київ, Харків та Одеса. У кожному з них кількість мешканців понад мільйон. Усього ж в Україні проживає приблизно 43 мільйони людей.

За європейськими мірками це не так і багато. Приміром, у Польщі, територія якої ледь не вдвічі менша від України, мешкає понад 38 мільйонів людей. А в Німеччині, площа якої майже така, як І України, проживає більше 80 мільйонів осіб.

Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

Україна на карті Європи

Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

Карта України

Найближчими сусідами України є Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Румунія і Росія. З ними наша країна має спільний кордон. Ще кілька десятиліть тому вчені вважали, що саме в Закарпатській області України знаходиться географічний центр Європи. Наразі це питання спірне. На те,

щоб називатися серцем Європи, претендують відразу кілька місць.

На даний момент Україна є членом Організації Об’єднаних Націй, асоційованим членом Європейського Союзу, а також має індивідуальний партнерський план із військово-політичним блоком НАТО.

Європейський Союз (ЄС) – об’єднання країн Європи. Країни союзу спільно приймають закони, розробляють правила для покращення життя європейців.

НАТО – військово-політичний союз держав для забезпечення свободи і безпеки країн-членів.

Назви адресу України на планеті Земля, Яке місце за своїми розмірами займає Україна серед держав Європи?

З яких адміністративних частин складається наша країна?

Яким державам-сусідам України належать ці прапори?

Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

Прочитай

Батьківщина пізнайків

Дракон, потоваришувавши з пізнайками, довідався про них багата цікавого. Але про їхню батьківщину не знав нічого. Оскільки він був допитливим, то вирішив негайно розпитати друзів про все. Однак робочий день саме був у розпалі, і пізнайки розбрелися, кожен у своїх справах. Чекати вечора, коли всі зберуться біля багаття, не хотілося, тому дракон вирішив пройтися селищем і поспілкуватися з кожним. Першого він побачив Мудреця, який сидів під високим міцним деревом і зосереджено читав книгу. Дракон вибачився за те, що відволікає, і звернувся до нього з проханням коротко розповісти про батьківщину пізнайків.

Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

– У нашій країні дуже багато університетів і бібліотек. А її мешканці надзвичайно розумні й освічені. Майже всі великі вчені світу – пізнайки. Якщо надумаєш учитися, ласкаво просимо до нас! – сказав Мудрець.

Дракон подякував старому й пішов далі. Незабаром він зустрів Лісовика, якого теж запитав про рідну країну.

– Моя батьківщина майже повністю вкрита лісами, – відповів пізнайко. – У них водяться олені, вовки, ведмеді, зайці, білки й багато інших тварин. А грибів і ягід – не злічити. У нашій країні дуже свіже повітря і чиста вода. Приїжджай у гості в будь-який час.

Подякував дракон Лісовикові й попрямував далі. Щойно дійшов до кінця вулиці, як ледь не наштовхнувся на історика Давньолюба, який саме зненацька виринув з-за рогу.

– Країна пізнайків стародавня, – почав він, задовольняючи цікавість дракона. – Наші далекі предки заселили її багато тисяч років тому. По всій території моєї батьківщини раз у раз знаходять старі споруди, історичні пам’ятки й книги. Це дуже цікаво. Приїзди до нас погостювати.

“Дуже дивно, – подумав дракон. – Я поговорив із трьома пізнайками, і всі описали мені різні країни. Як таке може бути?” Отак розмірковуючи, дракон повертався у свою печеру. Дорогою його наздогнав заповзятливий Діловайко.

– Стривай, друже! – погукав його дракон. – А що ти мені розповіси про свою країну?

– О, моя країна – це великий діловий центр! – вигукнув він. – Там живуть кращі бізнесмени світу. Здібні умільці виготовляють дуже багато якісних товарів. А їх потрібно якомога вигідніше продати. Якщо колись надумаєш податися в бізнесмени, обов’язково відвідай країну пізнайків. Ми тебе навчимо, як вести власну справу і отримувати великі прибутки.

Знову почувши іншу відповідь, дракон вкрай спантеличився: пізнайки дають зовсім різні відомості про свою батьківщину. Тому він вирішив з’ясувати все самостійно. Пішов у бібліотеку, яку обладнали пізнайки, потрапивши на острів, і взяв найбільший атлас світу. Там знайшов країну пізнайків і відразу все зрозумів. На карті він побачив і густі ліси, і великі міста. А на карті кожного міста роздивився і великі університети, і престижні бізнес-центри. У країні пізнайків справді було все, про що оповідали йому друзі. І кожен міг знайти для себе те, що йому до душі.

Що ти дізнався про батьківщину пізнайків?

Чому драконові здалося, що друзі розповідають про різні країни?

Чому пізнайки описували свою батьківщину по-різному?

Прочитай вірш Що для автора е Україна? А для тебе?

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки глибокі.

Міста старовинні і замки прекрасні,

Великі будови і дуже сучасні.

Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня весела.

Надія Красоткіна

Уявіть, що вам потрібно виступити на міжнародній конференції Підготуйте виступ на тему: “Поділюсь любов’ю до України”.

Підсумуй свої знання

– Україна – найбільша країна Європи. Територія України поділяється на 24 області та Автономну Республіку Крим.

– Найближчі сусіди України – Польща, Словаччина, Білорусь, Угорщина, Молдова, Румунія і Росія.

– Україна є членом ООН.

Перевір себе

1. Чи можна українців назвати європейцями?

2 Назви найближчих сусідів нашої держави 3. Членом якої міжнародної організації є Україна?

4 Чому Україна прагне вступити в Європейський Союз?

Сплануй маршрут своєї майбутньої подорожі в будь-яку країну, що межує з Україною Досліди, яка столиця цієї держави, опиши її визначні місця та архітектурні пам’ятки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави - Світ
 »