УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 11. УСНИЙ ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬ

Мета:

    навчальна: вчити учнів описувати приміщення, удосконалювати вміння аналізувати тексти-описи, навики складання монологічного висловлювання – твору-опису; розвивати навички грамотного письма; розвивальна: розвивати спостережливість, уміння письмово викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати кругозір учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до світу речей, що оточують людину.

Внутрішньопредметні зв’язки: орфографія, пунктуація.

Міжпредметні

зв’язки: мова, література.

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Я люблю свою хату,

І подвір’я, й садок.

Де і сонця багато,

І в жару – холодок.

Тихо й затишно. Квіти

Коло хати цвітуть.

І невтомно все літо

Бджоли в цвіті гудуть.

Все для мене тут рідне:

Стіни – білі, як сніг,

І віконце привітне,

І дубовий поріг.

І ряденця строкаті,

Й рушники на стіні,-

Навіть дим в нашій хаті

Рідно пахне мені.

Іван Гнатюк

ПЕРЕБІГ УРОКУ

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТЕМОЮ, МЕТОЮ І ЗАВДАННЯМИ УРОКУ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ

ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання

> Назвіть особливості опису як типу мовлення.

> Які ключові слова для твору ви записали вдома?

> Чим ви можете доповнити план, складений на минулому уроці, під час опису своєї кімнати?

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота з текстом

> Прослухайте зразок твору-опису.

МОЯ КІМНАТА

Я дуже люблю свій дім, особливо свою кімнату. Вона дуже простора, світла й затишна.

Від великого вікна з блакитними портьєрами світло падає на мій письмовий стіл, на якому знаходяться підставка з олівцями та ручками, фломастерами, фотографія в рамці, кілька зошитів. Стіл великий, у ньому багато ящиків, у яких знаходиться все, що потрібно мені для навчання. За письмовим столом я роблю уроки. Я намагаюся, щоб моє робоче місце завжди було прибране, охайне.

У лівому кутку кімнати стоїть книжкова шафа, на полках якої акуратно складені мої книжки. У мене цікава бібліотека: фантастика, класична та сучасна література. Серед цих книг є мої улюблені, ті, що я вже багато разів перечитував.

Справа, біля стіни, стоїть шафа для одягу. Навпроти – ліжко – диван, він застелений блакитно-білою ковдрою.

На стінах висять плакати, календарі. На підлозі лежить м’який килим, на якому я люблю сидіти та грати.

Тепер ви уявляєте, яка на вигляд моя кімната. Приходьте до мене в гості і ви побачите, як у мене чисто й затишно.

Словникова робота

> Запишіть слова та словосполучення. Поясніть орфограми.

Кімната, портьєра, диван, піаніно, телефон, килим, торшер, картина, стеля, письмовий стіл, дзеркало, неподалік, посередині, коло неї, поблизу, зліва, справа, неподалік, навпроти, знаходиться, софа, ламінат.

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Написання твору-роздуму

> Напишіть твір-опис кімнати, у якій ви мешкаєте.

Робота з чернетками Коригування написаного ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Переписування роботи з чернетки в чистовик.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (НА ВИБІР)

> Вправа з підручника.

> Складіть словниковий диктант до вивчених орфограм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 11. УСНИЙ ТВІР-ОПИС ПРИМІЩЕННЯ НА ОСНОВІ ОСОБИСТИХ ВРАЖЕНЬ - Плани-конспекти уроків по українській мові