УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

Мета: ознайомити учнів із додаванням трицифрових чисел виду 520 + 340; формувати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Завдання для допитливих (додаток)

– У якій країні з’явилися перші школи? Приклади розв’яжіть і відповідь знайдіть.

УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

А) У Греції – 907;

Б) в Україні – 870;

В)

у Єгипті – 807.

– Перші школи з’явилися в Єгипті приблизно 3-4 тис. років тому.

3. Математичний диктант

– Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків: 583; 699; 860; 907.

– Запишіть число, що передує кожному з чисел: 867; 499; 900.

– Запишіть наступне число, до числа 364; 159; 600.

– Запишіть цифрами числа: двісті вісімнадцять, сімсот сімдесят сім, триста сорок, п’ятсот чотири, триста чотирнадцять, триста.

Взаємоперевірка робіт.

4. Фронтальне опитування

– Які розряди має число 328?

– Що означають в записі числа 328 цифри 2; 8; З?

– Скільки всього в числі десятків? одиниць?

Скільки всього в числі одиниць?

– Яке найбільше число можна записати цими цифрами? (832)

– Яке найменше число можна записати цими цифрами? (238)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми розглянемо новий спосіб додавання трицифрових чисел. Продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Підготовча робота

– Як легко і швидко обчислити приклади?

400 + 50 + 300 + 20

30 + 60 + 500 + 200

– Який закон додавання використали?

– Який висновок можемо зробити? (Від перестановки доданків сума не змінюється.)

2. Пояснення нового матеріалу (с. 77, завдання 492)

– Щоб знайти суму чисел 520 і 340, треба кожне з чисел розкласти на розрядні доданки; сотні і десятки. Потім окремо додати сотні (500 + 300 = 800) і десятки (20 + 40 = 60). Додавши отримані числа (800 + 60 = 860), отримали відповідь.

Висновок. Сотні додають до сотень, десятки – до десятків. Знайдені результати додають.

3. Первинне закріплення

1) Усні обчислення (с. 77, завдання 493).

– Поясніть обчислення виразу.

2) Обчисліть приклади (с. 77, завдання 494).

Перший рядок – з коментуванням, другий – самостійно.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування розширеної задачі на зведення до одиниці

Аналіз задачі за питаннями. Складання короткої умови у вигляді таблиці.

Парасольок за 1 день

Кількість днів

Усього парасольок

?

6

42

?, на 2 п. >

3

?

– За скільки днів у майстерні ремонтували 42 парасольки? (За 6 днів)

– Чи знаємо ми, скільки парасольок ремонтували за 1 день? (Ні)

– Як це дізнатися? (42: 6 = 7)

– На скільки парасольок більше почали ремонтувати в майстерні за 1 день? (На 2)

– Яке головне питання задачі?

Один учень працює біля дошки, розв’язує задачу з коментуванням.

Розв’язання

1) 42 : 6 = 7 (п.) – за 1 день ремонтували у майстерні

2) 7 + 2 = 9 (п.) – за 1 день стали ремонтувати в майстерні

3) 9 – 3 = 27 (п.)

Відповідь: 27 парасольок відремонтують у майстерні за 3 дні.

2. Творча робота над задачею (с. 77, завдання 497)

– Складіть задачу за поданим виразом.

420 + (420 – 210)

У магазин привезли 420 кг цибулі, а картоплі – на 210 кг менше. Скільки всього кілограмів овочів привезли в магазин?

3. Самостійна робота (с. 77, завдання 495)

– Розв’яжіть задачу, склавши до неї коротку умову.

УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ

Один учень працює за закритою дошкою.

Перевірка виконаної роботи.

Відповідь: 390 років живе липа.

4. Задача з логічним навантаженням (с. 77, завдання 498)

Щоб серед вийнятих кульок була хоча б одна біла кулька, треба зразу взяти з коробки 4 кульки.

Щоб серед вийнятих кульок були хоча б дві кульки одного кольору, треба зразу взяти з коробки 3 кульки.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Вправа “Незакінчене речення”

– Сьогодні на уроці ми навчилися…

– Мені сподобалось…

– Я б хотів (ла)…

– А я зазнав труднощів під час…

– Знання мені знадобляться, щоб…

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 77, завдання 499; 500.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ - Плани-конспекти уроків по математиці