Узагальнювальна практична робота. Колективна виставка-композиція “Моя вулиця”

УРОК 27

Тема. Узагальнювальна практична робота. Колективна виставка-композиція “Моя вулиця”

Мета: перевірити набуті знання з теми “Людина і техніка”; створити виставку-композицію ” Моя вулиця “; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність, уміння працювати з різними інструментами і матеріалами; виховувати любов до рідного села (міста), повагу до його мешканців, патріотизм.

Обладнання: вироби, виготовлені протягом вивчення розділу; кольоровий папір; ножиці; клей.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Повідомлення

теми і мети уроку

– Сьогодні в нас урок-узагальнення з теми “Людина і техніка”, на якому за допомогою тестових завдань ми перевіримо набуті знання та створимо виставку-композицію “Моя вулиця”. А допоможуть створити виставку вироби, зроблені вами на уроках трудового навчання під час вивчення розділу “Людина і техніка”.

III. Робота над темою уроку

1. Тестова перевірка

1) Конструювання – це:

А) створення, розробка будови виробу або окремих його частин;

Б) будова виробу або окремих його частин.

2) Оберіть інструменти, які потрібні для роботи з конструктором.

А) Гайка,

гвинт, викрутка, ключі;

Б) гайка, ножиці, шило, ключі;

В) гвинт, викрутка, ніж, шило.

3) Які професії належать до виду “людина – техніка”?

А) Космонавт, хлібороб, шофер;

Б) хлібороб, лікар, тракторист;

В) учитель, лікар, комбайнер.

2. Колективна перевірка тестових завдань. Самооцінювання

3. Практична робота

Можна все на світі

Обирати, сину,

Вибрати не можна

Тільки Батьківщину!

– Що ви розумієте під словом Батьківщина? (Рідний край, рідне село)

– Спробуємо відтворити частинку нашого села за допомогою виробів, виготовлених на попередніх уроках. Для цього об’єднаймося у дві групи. Перша група буде створювати житловий масив центральної вулиці, а друга – оздоблювати його різними предметами (дерева, машини).

4. Групова робота учнів

IV. Підсумок уроку. Складання загальної композиції

– Чи все вам сподобалось у цій композиції?

– Можливо, хтось може ще щось до неї додати?

– Що тут виглядає найкраще? Хто його створив, на яку оцінку він заслуговує?

– Якщо бажаєте чимось доповнити нашу композицію, виконайте свій задум удома.

Інформація для вчителя

ЗНАЙОМСЯ: ПРОФЕСІЇ ДАВНІ Й НОВІ

ЖУРНАЛІСТ

Засорина Т. Профессия – журналист / Т. Засорина, Н. Федосова; Худож. М. Пильцин. – Ростов н/Д: Феникс, 1999. – 318 с.

Книжку присвячено захоплюючій, романтичній і разом із тим нелегкій професії журналіста. Автори цікаво подають історію її зародження, усю різноманітність діяльності журналіста: газетні, журнальні, телевізійні і радіорепортажі, коментарі, нариси, огляди тощо, розповідають про навчальні заклади, де можна здобути цей фах, про творчу роботу відомих журналістів і секрети цієї професії.

У книжці також пропонується перевірити свої здібності до журналістики за допомогою опитування, карти інтересів і творчих завдань.

Клепа выбирает профессию: журналист / А. Ваганов, К. Молдавская, Т. Собакин и др. // Клепа. – 2001. – № 66. – С. 2-25.

Сагалова В. Труженики пера // Энциклопедия для детей. Доп. том. Выбор профессии. – М., 2003. – С. 10.

Ученова В. Беседи о журналистике / Худож. А. Колли. – 2-е изд., испр. и доп. – М.: Мол. гвардия, 1985. – 205 с.: ил. – (Зврика).

ЗАЛІЗНИЧНИК

Царенко А. П. Поезд отправляется в путь. – 3-є изд., перераб. и доп. – М.: Транспорт, 1987. – 254 с.: ил.

У книжці йдеться про залізницю з часів її появи і до наших днів, про організацію роботи цього складного механізму, про цікаві й захоплюючі професії, які є на залізничному транспорті.

“В их числе: строители – ведут изыскания, проектируют и строят стальные магистрали нашей страны; мостовики – рассчитывают и возводят мосты; путейцы – заботятся об исправности и надежности железнодорожного пути; локомотивщики – водят поезда и ремонтируют локомотивы; вагонники – ремонтируют вагоны в депо и на заводах; электрификаторы – монтируют и обслуживают контактную сеть и тяговые подстанции; специалисты по автоматике, телемеханике и связи – сооружают автоблокировку, диспетчерскую и маршрутнорелейную централизации, устройства связи, обеспечивают их надежную работу; специалисты по вычислительной технике – обеспечивают работу разнообразных систем управлення, решения с помощью ЗВМ многочисленных задач; механизаторы – осуществляют погрузочно-разгрузочные работы; эксплуатационники – организуют движение поездов, работу станций, погрузку и выгрузку вагонов”.

(Продовження – див. урок 30.)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Узагальнювальна практична робота. Колективна виставка-композиція “Моя вулиця” - Плани-конспекти уроків по праці