УЖАЛЕННЯ БДЖОЛАМИ

УЖАЛЕННЯ БДЖОЛАМИ – уведення мікроскопічної частини отрути бджолою в підшкірний шар. У. б. викликає місцеву й загальну реакцію організму. У. б. у плечову область й область стегон – найбільш чутливі й болючі. Найнебезпечніше, коли бджоли жалять у голову. У. б. у слизову оболонку рота, а тим більше язика, небезпечні тим, що відбувається швидке набрякання постраждалого органа, яке перекриває органи дихання, і може відбутися смерть від ядухи.

Загальна реакція організму на У. б. в усіх різна. Люди, чутливі до бджолиної отрути, відчувають загальну

слабкість, ломоту, нудоту, головний біль, спазми в гортані та грудях. Можливе підвищення температури, шкірна висипка, посилене потіння, слинотеча, пронос, втрата свідомості.

Місцева й загальна реакції організму на У. б. залежать від індивідуальної сприйнятливості людини, кількості отрути, пори року (узимку отрута менш токсична).

Для захисту від У. б. пасічники надягають лицьову сітку, особливо при роботі з кавказькими, середньоросійськими й карпатськими бджолами, які дуже злобливі. На руки надягають гумові або інші щільні рукавички. Із набуттям досвіду У. б. стануть рідшими, крім того, вони позитивно впливають

на організм людини, приносять зцілення при багатьох захворюваннях.

Щоб уникнути У. б. при огляді гнізд, можна на чисто вимиті й висушені руки нанести трохи 15%-вого спиртового розчину прополісу. Розчином розтирають п’ясті й зап’ястя рук. При цьому бджоли поводяться миролюбно й не жалять. Можна застосовувати настойку м’яти. Для цього беруть 50 г сухої або 100 г свіжозібраної м’яти на 1 л води. У киплячу воду на 2-5 хв кидають м’яту, потім знімають ємність із вогню й настоюють протягом 10-12 год. Настойкою можна зросити лицьову сітку, а також змазати руки.

Не рекомендується займатися бджільництвом людям хворим на астму, туберкульоз, тим, які страждають на хворобу нирок, серцево-судинної системи, алергіями, тим, у кого ужалення бджіл викликають запаморочення, слабкість і блювоту. Ніхто не застрахований від У. б., але цей контингент людей повинен оберігати себе від впливу отрути бджіл, тому що можливий смертельний результат.

Для тих, хто добре переносить У. б., дозовані бджолоужалення поліпшують сон, апетит, самопочуття, підвищують працездатність.

Бджолоужалення широко використовується в медицині для лікування ревматизму, поліартриту, невритів тощо. Курс лікування обов’язково проводять під спостереженням лікаря.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


УЖАЛЕННЯ БДЖОЛАМИ - Бджільництво