ВЕНТИЛЯЦІЯ ГНІЗДА БДЖОЛАМИ

ВЕНТИЛЯЦІЯ ГНІЗДА БДЖОЛАМИ – температура повітря в гнізді не повинна перевищувати +35 °С. У випадку зміни погодних умов (спека, різке похолодання) бджоли, не задіяні в літній діяльності, перетворюються на живі вентилятори. Особливо незамінні вони в літні спекотні дні, коли розплід у стільниках може задихнутися від спеки або якщо у вулик принесено багато нектару, а в ньому міститься половина води, що її потрібно випарувати. Бджоли-вентиляторниці з неймовірною швидкістю рухають крильцями, вентилюючи повітря.

На зниження температури в гнізді бджоли витрачають занадто багато сил, і це позначається на продуктивності сім’ї. Для зниження температури в гнізді бджоляр повинен давати бджолам воду.

У сучасних вуликах передбачені вентиляційні рами. Особливо незамінними вони є при вивезенні пасік на основні медоноси. Щоб бджоли не запарилися під час перевезення, із гніздових рамок знімають стелю, на корпус ставлять підкришник або магазинну надставку, вставляють вентиляційну раму, закривають вулик дахом і надійно скріплюють його частини спеціальними скріпами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ВЕНТИЛЯЦІЯ ГНІЗДА БДЖОЛАМИ - Бджільництво