Вимова і правопис слів з ненаголошеним [е], [и], що не перевіряються наголосом

РОЗДІЛ 5. БУДОВА СЛОВА

§ 20. Вимова і правопис слів з ненаголошеним [е], [и], що не перевіряються наголосом

Пояснення

У багатьох словах ненаголошені [е], [и] не можна перевірити наголосом. Написання таких слів перевіряй за орфографічним словником і запам’ятовуй.

185. ОчЕРет, чЕРЕМха, абрИКос, апЕЛьсин.

186. Мобільний телефон, далекий горизонт, сусідня держава, зразкова дисципліна, золота медаль, безмежний океан, тривожний сигнал, термінова телеграма, висока температура, довгий коридор.

Переможниця отримала

золоту медаль у змаганнях із художньої гімнастики. Наша мова – як безмежний океан, у ній мудрість віків і пам’ять тисячоліть.

187. Проїзний квИТок, кЕРувати автомобілем, кЕРмо автомашини, свіжий кЕФір, чудовий килим, хусточка в кИШені, місто КИШинів, кИПить у чайнику, смачний кИСіль.

188. Рекорд, ремесло, ремонт, репродуктор, республіка, редактор, ревізор, директор.

Господарі ретельно робили ремонт своєї квартири.

189. На полях сніг хвиля? стий (хви? ля) – будуть рясні хліба. Сніг надворі – зерно? (зе? рна) в коморі. Багато зимо? ю (зи? ми) інею – на врожай.

Ворона під крило дзьоб ховає – до холоду. Лютий багатий снігом – квітень буде щедрий на воду. Взимку ліс без вітру шумить – бути хуртовині. Зірки блищать яскраво – до морозів, мало їх на небі – чекай негоди. Снігурі туляться до оселі – на великий снігопад.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вимова і правопис слів з ненаголошеним [е], [и], що не перевіряються наголосом - ГДЗ з мови