ВИРІЗАННЯ МАТОЧНИКІВ

ВИРІЗАННЯ МАТОЧНИКІВ – прийом, тісно пов’язаний із використанням ройового стану бджолосім’ї для одержання плодових маток.

Практикою доведено, що для одержання високопродуктивних і сильних сімей треба використовувати маток із ройових маточників. Отримані матки відрізняються високою плідністю й життєдіяльністю. Тому багато пасічників не запобігають весняним ройовим інстинктам бджолосімей, а іноді спеціально “провокують” їх. Вони створюють сприятливі умови для швидкого нарощування розплоду, утеплюють гнізда й систематично

як спонукальну підгодівлю використовують цукровий сироп або медяну ситу.

Після того як бджолосім’я набрала силу, затримують роботу з розширення гнізда. Це сприяє виникненню ройового стану й закладенню ройових маточників, які пасічник вирізує й використовує для одержання маток.

В. м. у теплий сонячний день (не нижче ніж +14′ Сутіні) біля відкритого вулика. Це роблять через 2-4 дні після вильоту рою, у міру дозрівання маточника. Пізніші строки В. м. призведуть до того, що сім’я відпустить другий рій. Якщо погода не дозволяє робити В. м. біля вулика, роботу проводять у закритому приміщенні. При роботі біля відкритого вулика слід уникати виникнення на пасіці злодійства.

Вирізують маточники гострим ножем обережно, зі шматочками стільника (на 1 см вище від основи). Потім маточники кріплять до стільникових рамок тієї бджолиної сім’ї, що потребує нової матки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ВИРІЗАННЯ МАТОЧНИКІВ - Бджільництво