ВИТРАТИ КОРМУ БДЖОЛОСІМ’Ї В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ

ВИТРАТИ КОРМУ БДЖОЛОСІМ’Ї В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ – залежать від сили бджолосім’ї, тривалості й умов зимівлі, кількості нарощуваного розплоду восени й на початку весни.

Сильні сім’ї з молодими матками за вересень – жовтень споживають до 4-5 кг корму. Узимку бджоли поїдають неоднакову кількість корму. З листопада по лютий – 600-700 г на місяць, у лютому – 1-1,5 кг, у березні – 2-2,5 кг. Усього сильна сім’я з листопада до кінця березня споживає від 8 до 10 кг меду, середня сім’я – до 7-8 кг, слабка – до 5-6 кг.

За весняний період,

з моменту очисного обльоту до появи першого узятку в природі (35-40 днів), одна бджолосім’я споживає 4-5 кг корму. Звідси видно, що за зимово-весняний період сім’я бджіл споживає від 10 до 15 кг корму. В. к. визначаються зважуванням кожної окремої рамки з кормом восени й навесні.

У південних районах за період зимівлі бджоли споживають корму на 4-5 кг менше, ніж бджоли, які утримуються на півночі.

Якщо в період зимівлі в приміщенні зимівника сильно коливається температура, а також підвищена вологість, бджоли споживають на 3-4 кг корму більше.

Бджолосім’ї, які пішли в зимівлю без перги, споживають корму менше. Наявність перги в сім’ї стимулює бджіл до вирощування розплоду.

Більше корму споживають безматкові, хворі на нозематоз сім’ї, а також ті, у гнізді яких знаходиться недоброякісний корм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ВИТРАТИ КОРМУ БДЖОЛОСІМ’Ї В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ - Бджільництво